Newspix / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: siatkarze Stali Nysa

Siatkówka. Krispol 1. Liga. Stal Nysa z kolejnym triumfem, KFC Gwardia Wrocław niepewna play-offów

Łukasz Witczyk

Stal Nysa kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem zespół Krzysztofa Stelmacha pokonał MCKiS Jaworzno 3:1. Porażki z APP Krispol Września doznała KFC Gwardia Wrocław (1:3).

Zespół z Nysy ma już zapewniony triumf w fazie zasadniczej Krispol 1. ligi. Wysoką formę drużyna z Opolszczyzny potwierdziła w starciu z MCKiS Jaworzno. Śląski zespół walczy o awans do fazy play-off. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, a do ósmej KFC Gwardii Wrocław traci cztery "oczka".

Wrocławianie w 21. kolejce ulegli u siebie APP Krispolowi Września i zakończyli domową serię zwycięstw. Gwardia wygrała pierwszego seta, ale w trzech kolejnych musiała uznać wyższość rywali. - Nie zagraliśmy gorzej w kolejnych setach. Po prostu źle rozgrywaliśmy końcówki. W każdym z tych trzech przegranych setów mieliśmy co najmniej kilka punktów przewagi. Tylko źle egzekwowaliśmy końcowe akcje. Tyle – podsumował mecz siatkarz Gwardii, Krzysztof Gibek.

- Musimy tutaj szybko wyciągnąć wnioski i zapomnieć o tej porażce. To dla nas sroga lekcja, przede wszystkim te końcówki. Lechia jest zespołem niezwykle doświadczonym i na pewno nie będzie można sobie pozwolić na taką grę w kluczowych momentach. Trzeba będzie dążyć do tego, by jak najszybciej skończyć mecz na naszą korzyść. Na pewno będziemy chcieli się odegrać za dzisiejszą przegraną - dodał Gibek.

W tej serii meczów zwycięstwa odniosły także drużyny AZS-u AGH Kraków, LUK Politechniki Lublin, KPS-u Siedlce, Mickiewicza Kluczbork i BBTS-u Bielsko-Biała.

Wyniki:

Mickiewicz Kluczbork - SMS PZPS Spała 3:0 (26:24, 25:20, 25:23)

ZAKSA Strzelce Opolskie - AZS AGH Kraków 1:3 (16:25, 20:25, 25:15, 23:25)

Chrobry Głogów - LUK Politechnika Lublin 1:3 (24:26, 22:25, 28:26, 20:25)

MCKiS Jaworzno - Stal Nysa 1:3 (19:25, 25:22, 19:25, 28:30)

KFC Gwardia Wrocław - APP Krispol Września 1:3 (25:20, 23:25, 24:26, 22:25)

KPS Siedlce - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (26:24, 22:25, 25:22, 20:25, 15:11)

Exact Systems Norwid Częstochowa - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 22:25)