PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Michał Kubiak

Twitter oszalał po zwycięstwie polskich siatkarzy. "Co chłopaki tu formę złapali"

Arkadiusz Dudziak

"Ależ panowie naładowani", "Kubiak ryczący po udanej, trudnej akcji, jak lew. Nic dziwnego, w końcu to Ergo, siedlisko gdańskich lwów". Twitter pełen euforii po awansie polskich siatkarzy do półfinału mistrzów Europy.

Trudno było wyobrazić sobie lepsze otwarcie Polaków w meczu z Rosjanami. Przed spotkaniem spodziewano się bardzo wyrównanego starcia. W końcu kadra Sbornej to aktualni wicemistrzowie olimpijscy. Mimo kontuzji obu atakujących, wciąż stanowili trudne zadanie dla każdej drużyny na świecie.

Biało-czerwoni jednak znakomicie zneutralizowali rywali w premierowej partii. Wywierali ogromną presję swoją zagrywką, bez żadnych problemów kończyli swoje pierwsze akcje. To dało im zwycięstwo z zawrotnym wynikiem 25:14.

"Ależ panowie naładowani" - skomentowała rewelacyjne wejście w mecz Polaków  redaktorka "Strefy Siatkówki" Olga Chmielowska.

Polscy siatkarze wygrywając kolejnego pierwszego seta przedłużyli znakomitą serię, na co zwrócił uwagę Jakub Balcerzak.

Drugiego i trzeciego seta Biało-Czerwoni także wygrali i bez straty dużej ilości sił zameldowali się w półfinale rozgrywek.

"Kubiak ryczący po udanej, trudnej akcji, jak lew. Nic dziwnego, w końcu to Ergo, siedlisko gdańskich lwów" - napisała o reakcji naszego kapitana reporterka TVP Sport Sara Kalisz. To jasne nawiązanie do Trefla Gdańsk, które swoje mecze domowe rozgrywa właśnie w Ergo Arenie.

W gdańskiej hali panowała znakomita atmosfera, która poniosła Polaków do zwycięstwa. Coraz więcej osób przyznaje rację Vitalowi Heynenowi.

"Co chłopaki tu formę złapali" - pisze dziennikarz Onetu Maciej Trąbski.

Z kolei sędzia Trybunału Konstytucyjnego zwróciła uwagę na urodę naszego kapitana.

Łyżkę dziegciu dodaje jednak dziennikarz łódzkiego Sportu, Jarosław Bińczyk.