PAP/EPA / Na zdjęciu: Noriaki Kasai - najstarszy zwycięzca konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich

45-letni Noriaki Kasai zwycięzcą mistrzostw Japonii na dużej skoczni w Sapporo

Piotr Ziemka

Noriaki Kasai wygrał na dużej skoczni w Sapporo mistrzostwa Japonii w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął Junshiro Kobayashi.

Po pierwszej serii prowadził Junshiro Kobayashi. Triumfator piątkowych mistrzostw Japonii na obiekcie Miyanomori, uzyskał na Okurayamie (HS134) 132,5 metra. Noriaki Kasai miał 130,5 metra. W drugiej rundzie 45-letni zawodnik wylądował najdalej - na 134. metrze i zwyciężył z dorobkiem 276,1 punktu. Natomiast J. Kobayashi skoczył 125 m i zdobył łącznie 261 punktów.

Na trzecim stopniu podium stanął brat srebrnego medalisty i zwycięzca sobotniego konkursu Ito Cup - Ryoyu Kobayashi. Czwarty był obrońca mistrzowskiego tytułu Taku Takeuchi. Z trzeciego miejsca zajmowanego po pierwszej rundzie na piąte spadł Daiki Ito.

W czołowej piątce uplasowali się więc zawodnicy, którzy będą reprezentowali Japonię podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata 2017/2018 w Wiśle (skład ogłoszono w sobotę).

Konkurs kobiet wygrała Yuki Ito, która pokonała Sarę Takanashi. Triumfatorka skoczyła 123 oraz 133 m i zdobyła 256,8 punktu.

Mistrzostwa Japonii Sapporo 2017 rozegrano na torach lodowych i igelicie.