Pamiętasz tę Majówkę? Ludzie na rynku w Wiśle przecierali oczy ze zdumienia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / X/Adam Bucholz / Na zdjęciu: jury podczas koncertu w Wiśle w 2002 r.
Twitter / X/Adam Bucholz / Na zdjęciu: jury podczas koncertu w Wiśle w 2002 r.
zdjęcie autora artykułu

"Skacz, skacz jak Adam Małysz" - słowa piosenki wykonanej ponad 20 lat temu w Wiśle spodobały się naszemu mistrzowi skoków narciarskich.

W tym artykule dowiesz się o:

22 lata temu w Wiśle Majówka przebiegała pod hasłem "Śpiewaj z Małyszem". Fakt ten przypomniał w sobotę (04.05) na portalu X dziennikarz portalu skijumping.pl Adam Bucholz (patrz wideo poniżej).

Na rynku w Wiśle ustawiono wówczas scenę, na której wystąpili artyści podczas specjalnego koncertu na cześć Małysza. W 2002 r. podczas ZIO w Salt Lake City skoczek narciarski z Wisły zdobył dwa medale - srebrny na skoczni dużej i brązowy na normalnym obiekcie. Osiem lat później - na ZIO Vancouver 2010 - wywalczył dwa srebrne krążki.

"Jak wam mija Majówka? W 2002 roku w Wiśle mogliście ją spędzić na koncercie 'Śpiewaj z Małyszem czyli Wielki Konkurs Piosenki Skocznej'. W jury konkursu - Apoloniusz Tajner, Adam Małysz, Tomisław Tajner i Krzysztof Miklas" - napisał na X Bucholz.

Pod sceną pojawiło się wielu kibiców skoków narciarskich i fanów muzyki, którzy świetnie bawili się przy utworach o naszym wybitnym skoczku narciarskim. "Skacz, skacz jak Adam Małysz" - brzmiał refren jednej z piosenek.

- Ja muszę przyznać, że mi się bardzo podobały słowa i wykonanie. Myślę, że należy się 19,5 pkt. - ocenił zasiadający w jury "Orzeł z Wisły".

Zobacz: Zaskakujące wyzwanie Małysza. "Miałem taką propozycję" Sensacyjne wieści z PZN. Nowa rola Małysza

ZOBACZ WIDEO: Poważnie zachorowała. Pojawiły się obrzydliwe komentarze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty