WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Noriaki Kasai

Wielkie odrodzenie Kasaiego. Co za wynik weterana!

Dawid Franek

Noriaki Kasai nie wystartuje na najbliższych igrzyskach olimpijskich, ale nadal potrafi zachwycać swoimi skokami. Japoński weteran dość nieoczekiwanie zajął 4. miejsce w zawodach HBC Cup w Sapporo.

W tym sezonie podczas zawodów w Japonii Noriaki Kasai dotychczas nie zachwycał. Jeszcze w grudniu, gdy rozgrywano 37. edycję zawodów Yoshida Cupa, zajął odpowiednio 17. i 26. miejsce. Jednak podczas HBC Cup niespełna 50-letni zawodnik pokazał się ze świetnej strony.

Po próbach na odległość 131 i 135 metrów zajął czwartą pozycję, z notą łączną 248,8 punktu. Lepsi od niego okazali się tylko: Yuken Iwasa (267,7 pkt), Shohei Tochimoto (256,4) oraz Hiroaki Watanabe (255,9). Co ciekawe w Sapporo skakał też Kazuyoshi Funaki, który zajął 29. pozycję.

Noriaki Kasai przed obecnym sezonem przygotowywał się do startów m.in. na skoczni w Rovaniemi. Nie miał jednak szans, aby wystartować w zawodach Pucharu Świata i co za tym idzie, nie otrzymał powołania na swoje dziewiąte igrzyska olimpijskie. Do Pekinu pojedzie tylko w roli komentatora.

Przypomnijmy, że japoński weteran ma na swoim koncie trzy medale olimpijskie - w tym dwa srebrne. Dwukrotnie został też wicemistrzem świata i zdobywcą trzeciej lokaty w klasyfikacji generalnej PŚ. W jednej z rozmów Kasai podkreślił, że zamierza skakać do 60. roku życia.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)