Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Na rozstrzygnięcie spotkania Magdaleny Fręch musimy poczekać

Jakub Fordon

Magdalena Fręch walczyła w czwartek o awans do trzeciej rundy turnieju w Birmingham na korcie trawiastym. Na rozstrzygnięcie spotkania z Beatriz Haddad Maia będziemy musieli jednak poczekać.

Spotkanie rozpoczęło się nieudanie dla Polki. Beatriz Haddad Maia wygrała pierwszego seta 6:1 w zaledwie 24 minuty. Magdalena Fręch zdołała wyrównać stan pojedynku, wygrywając drugą partię 7:5.

O losach meczu zadecydował więc trzeci set. Lepiej rozpoczęła go 24-latka, która na dzień dobry przełamała Brazylijkę. W czwartym gemie spotkania Haddad Maia mogła odłamać, ale nie wykorzystała żadnego z dwóch break pointów.

Przy wyniku 4:2 dla Fręch mecz został przerwany z powodu zmierzchu. Oznacza to, że starcie z 32. rakietą świata zostanie dokończone w piątek.

Portal WP SportoweFakty od samego początku prowadził z tego spotkania relację na żywo, którą dokończy następnego dnia.