Niezły kabaret. Sabalenka nagle zwróciła się do Igi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Aryna Sabalenka
Getty Images / Robert Prange / Aryna Sabalenka
zdjęcie autora artykułu

Arynie Sabalence, mimo przegranego finału, dopisywał humor. Białorusinka w trakcie pomeczowej wypowiedzi na korcie wybuchnęła śmiechem. Wiceliderka rankingu przyznała, że zapomniała o Idze Świątek.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę 4 maja odbył się finał turnieju WTA 1000 w Madrycie. Udział w nim wzięły dwie obecnie najlepsze tenisistki na świecie - Iga Świątek i Aryna Sabalenka. Spotkanie to trwało aż trzy godziny i 11 minut (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

Ostatecznie po pełnym meczu dramaturgii lepsza okazała się polska tenisistka, która pokonała rywalkę 7:5, 4:6, 7:6(7) (relacja z tego spotkania dostępna jest pod TYM LINKIEM).

Porażka nie wpłynęła negatywnie na humor Aryny Sabalenki. Po zakończonym spotkaniu Białorusinka otrzymała mikrofon i przekazała kilka słów od siebie. Nie zabrakło podziękowań dla organizatorów i kibiców.

ZOBACZ WIDEO: Poważnie zachorowała. Pojawiły się obrzydliwe komentarze

- Ostatnie miesiące były bardzo intensywne dla mnie. Dawno nie stałam na podium. Dziękuję wszystkim za organizację tego turnieju. To wyjątkowe miejsce dla mnie. Poza tym atmosfera w Madrycie jest zawsze wspaniała, wyjątkowa - rozpoczęła wypowiedź.

Sabalenka szybko zreflektowała się, że nie podziękowała... Idze Świątek. Fakt ten mocno rozbawił wiceliderkę rankingu, która naprawiła swój błąd. Na jej ustach pojawił się uśmiech.

- Oh... Powinnam zacząć od gratulacji dla ciebie, Iga. Przepraszam, że dopiero teraz. Mam nadzieję, że zagramy jeszcze wiele takich meczów, takich finałów. No i podziękowania dla mojego całego teamu. Jesteście cudowni - dodała.

Porażka Sabalenki oznacza, że jej strata do Polki w rankingu WTA wzrosła. Obecnie liderka zestawienia ma na swoim koncie 10910 punktów, z kolei jej przeciwniczka 7498. Oznacza to, że różnica między obiema zawodniczkami wynosi 3412 "oczek".

Źródło artykułu: WP SportoweFakty