PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Belinda Bencić

Maraton w Charleston. Amerykanka sprawiła problemy broniącej tytułu Szwajcarce

Belinda Bencić ma za sobą trudną przeprawę w turnieju WTA 500 w Charleston. Broniąca tytułu Szwajcarka stoczyła trzysetowy bój z Amerykanką Shelby Rogers. W kolejnej rundzie jest Daria Kasatina.

W Charleston wyłonione zostały ćwierćfinalistki. W tym gronie jest broniąca tytułu Belinda Bencić (WTA 11), która musiała się solidnie napracować. Zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:2 Shelby Rogers (WTA 44). W pierwszym secie Szwajcarka od 4:2 straciła cztery gemy z rzędu. W drugim znów oddała przewagę przełamania (z 2:0 na 2:2). Tym razem końcówka należała do niej. W dwóch ostatnich gemach straciła tylko jeden punkt. W trzeciej partii Bencić wiodła prym i uzyskała dwa przełamania.

W trwającym dwie godziny i 43 minuty meczu Szwajcarka zgarnęła 40 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała pięć z 12 break pointów. Bencić podwyższyła na 6-1 bilans meczów z Rogers. Amerykanka była górą tylko w ich pierwszym starciu, w 2013 roku w Dothan (ITF). Zmierzyły się po raz drugi w obecnym sezonie. W ćwierćfinale w Abu Zabi Szwajcarka wygrała 7:6(5), 6:2.

Daria Kasatkina (WTA 8) pokonała 6:3, 7:6(3) Bernardę Perę (WTA 38). W drugim secie nie brakowało zwrotów akcji. Przy 4:5 Amerykanka obroniła dwie piłki meczowe, a w 12. gemie sama miała dwie piłki setowe. Ostatecznie Kasatkina opanowała sytuację i zakończyła spotkanie w tie breaku.

W ciągu 92 minut Pera popełniła sześć podwójnych błędów. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Kasatkina spożytkowała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Kolejną rywalką Kasatkiny będzie Madison Keys, która wyeliminowała Magdę Linette.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 17) wygrała 6:4, 6:2 z Julią Grabher (WTA 89). W pierwszym secie Austriaczka prowadziła 4:1, by stracić pięć gemów z rzędu. W drugiej partii już nie stawiła rywalce większego oporu. W ciągu 82 minut Aleksandrowa odparła pięć z siedmiu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. W ćwierćfinale spotka się z Bencić.

Credit One Charleston Open, Charleston (USA)