WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Paula Kania

WTA Quebec City: Paula Kania pokonała mistrzynię wielkoszlemową

Marcin Motyka

Paula Kania awansowała do finału eliminacji rozgrywanego na kortach dywanowych w hali turnieju WTA International w Quebec City. W sobotnią noc Polka w dwóch setach pokonała dwukrotną mistrzynię wielkoszlemową w deblu Andreę Hlavackovą.

Przed rokiem właśnie w Quebec City Paula Kania zagrała w swoim pierwszym, i jak dotychczas jedynym, ćwierćfinale turnieju rangi WTA. Tegoroczne zmagania w imprezie Coupe Banque Nationale musi zaczynać od eliminacji.

W I rundzie kwalifikacji Kania trafiła na Andreę Hlavackovą. Czeszka to przede wszystkim wyśmienita deblistka. W parze z Lucie Hradecką zdobyła dwa tytuły wielkoszlemowe (Roland Garros 2011 i US Open 2013), zagrała w finałach Wimbledonu 2012, US Open 2012, Australian Open 2016, a także wywalczyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Londynie.

Sobotni mecz był wyrównany do stanu 4:4 w pierwszym secie. Od tego momentu Kania zdobyła osiem z dziewięciu rozegranych gemów, ostatecznie pokonując Hlavackovą 6:4, 6:1.

W ciągu 62 minut gry obie tenisistki zaserwowały po trzy asy. Kania jeden raz została przełamana, wykorzystała cztery z sześciu break pointów oraz łącznie zapisała na swoim koncie 66 punktów, o 11 więcej od Czeszki.

Aby dostać się do głównej drabinki zmagań w Quebec City, rozstawiona z numerem dziewiątym Polka musi pokonać jeszcze jedną rywalkę. Będzie to Amandine Hesse. Francuzka, oznaczona "dwójką", w sobotę wygrała 6:4, 7:6(3) z Jeleną Bowiną.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)