PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH

Agnieszka Radwańska może wygrać Roland Garros! Tak uważa znany dziennikarz

W II rundzie Rolanda Garrosa Agnieszka Radwańska wyeliminowała w trzech setach Belgijkę Alison van Uytvanck. Według Matta Cronina, znanego dziennikarza tenisowego, Polka może wygrać cały turniej.

- To trudny rok dla Agnieszki Radwańskiej, która nie kocha kortów ziemnych. Jednak 28-latka ma szanse wygrać Roland Garros. Naprawdę. Jak zawsze gra mądrze - napisał Matt Cronin na Twitterze w trakcie III seta meczu Agnieszki Radwańskiej z Alison van Uytvanck.

Ostatecznie Polka pokonała Belgijkę 6:7(3), 6:2, 6:3 w starciu ćwierćfinalistek Rolanda Garrosa. Van Uytvanck dwa lata temu zanotowała w Paryżu najlepszy dotychczas wynik w wielkoszlemowych turniejach. Radwańska może pochwalić się finałem Wimbledonu 2012 oraz dwoma półfinałami Australian Open (2014, 2016). W 2013 roku Polka osiągnęła w Rolandzie Garrosie jedyny do tej pory ćwierćfinały.

W styczniu Radwańska doszła do finału w Sydney, ale w sześciu kolejnych turniejach nie wygrała dwóch meczów z rzędu (Australian Open, Doha, Dubaj, Indian Wells, Miami, Stuttgart). To kosztowało ją spadek z trzeciego na 10. miejsce w rankingu. W Madrycie i Rzymie Polka nie wystąpiła z powodu kontuzji prawej stopy. Przed Rolandem Garrosem krakowianka rozegrała tylko jeden mecz na mączce. W Stuttgarcie uległa Jekaterinie Makarowej.

W Paryżu Polka przerwała złą passę. W I rundzie łatwo rozprawiła się z Francuzką Fioną Ferro, a w czwartek cierpliwością i sprytem złamała opór Alison van Uytvanck.

W sobotę Radwańska zmierzy się z Alize Cornet o to, by po raz szósty w 11. starcie osiągnąć w Paryżu 1/8 finału. Polka ma z Francuzką bilans meczów 8-2 na zawodowych kortach. W 2008 roku obie tenisistki zmierzyły się w III rundzie Rolanda Garrosa i krakowianka zwyciężyła 6:4, 6:4.