Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Challenger Indian Wells: Kamil Majchrzak dokończył dzieła. Zagra w II rundzie

Rafał Smoliński

Kamil Majchrzak w dwóch setach pokonał Dariana Kinga i awansował do II rundy dużego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Indian Wells.

Pojedynek Polaka z reprezentantem Barbadosu został w poniedziałek przerwany z powodu opadów deszczu i dopiero we wtorek panowie powrócili na kort. Kamil Majchrzak (ATP 158) wznowił grę przy prowadzeniu 1-0 w setach. Drugą partię otworzył przełamaniem i pewnie zmierzał po zwycięstwo.

Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego wyszedł nawet na 5:1, ale wówczas pojawiły się problemy z zamknięciem pojedynku. Darian King odrobił stratę jednego breaka. Potem obronił w ósmym gemie trzy piłki meczowe, a następnie miał dwie okazje na powrót do gry. Nasz reprezentant nie dał się jednak znów przełamać i zakończył spotkanie przy czwartym meczbolu wynikiem 6:4, 6:3.

W środę czeka Majchrzaka pojedynek z rozstawionym z 12. numerem Serbem Miomirem Kecmanoviciem (ATP 130). 19-latek z Belgradu ma już na koncie dwa triumfy w challengerach. Do tego w sezonie 2018 pokonał Polaka 7:6(5), 4:6, 7:6(4) w II rundzie zawodów ATP Challenger Tour w kazachskich Ałmatach.

Oracle Challenger Series, Indian Wells (USA)