Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Szymon Walków

Challenger San Benedetto: Szymon Walków i Andreas Siljestroem nie wystąpią w deblowym finale

Rafał Smoliński

Szymon Walków i Andreas Siljeström na półfinale debla zakończyli w piątek występ w turnieju ATP Challenger Tour o puli nagród 46,6 tys. euro na kortach ziemnych we włoskim San Benedetto.

Rozstawieni z "dwójką" Szymon Walków i Andreas Siljeström zmierzyli się z grającymi z czwartym numerem Sergio Galdosem i Juanem Pablo Varillasem. W pierwszym secie szybko zdobyli dwa przełamania i zamknęli seta wynikiem 6:4.

Polsko-szwedzki debel nie poszedł jednak za ciosem. W drugiej odsłonie przegrał od stanu po 1 pięć kolejnych gemów i o zwycięstwie decydował super tie break. W rozgrywce tej Peruwiańczycy zdobyli po drugiej zmianie stron cztery punkty z rzędu i w efekcie wygrali cały mecz 4:6, 6:1, 10-6.

Nasz tenisista i jego szwedzki partner po raz drugi w tym roku osiągnęli półfinał zawodów rangi ATP Challenger Tour. Wcześniej dokonali tego we francuskim Pau. Za wspólny start w San Benedetto otrzymają po 29 punktów do rankingu deblistów oraz czek na sumę 930 euro do podziału.

San Benedetto Tennis Cup, San Benedetto (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 46,6 tys. euro + H
piątek, 19 lipca

półfinał gry podwójnej:

Sergio Galdos (Peru, 4) / Juan Pablo Varillas (Peru, 4) - Szymon Walków (Polska, 2) / Andreas Siljeström (Szwecja, 2) 4:6, 6:1, 10-6