ATP Umag: nieudany powrót po kontuzji Borny Coricia. Dusan Lajović pokonał Andrieja Rublowa

Powracający po niemal miesięcznej przerwie spowodowanej urazem pleców Borna Corić w trzech setach przegrał z Salvatore Caruso w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu. Dusan Lajović pokonał Andrieja Rublowa.

Marcin Motyka
Borna Corić Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Borna Corić
Borna Corić po ponad trzytygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją pleców, przez którą nie wystąpił w Wimbledonie, ponownie pojawił się w rozgrywkach. W czwartek Chorwat rozegrał pierwszy mecz od 21 czerwca, kiedy to nie dokończył ćwierćfinału imprezy w Halle przeciw Pierre'owi-Huguesowi Herbertowi. Powrotu na kort nie okrasił jednak zwycięstwem. W spotkaniu II rundy turnieju ATP w Umagu, mimo gorącego dopingu miejscowych kibiców, przegrał 2:6, 6:3, 1:6 z kwalifikantem Salvatore Caruso.

Pokonując aktualnie 14. w rankingu ATP Coricia, Caruso odniósł pierwszą w karierze wygraną nad rywalem z czołowej "20" klasyfikacji singlistów. W swoim premierowym ćwierćfinale w głównym cyklu 26-letni Włoch zmierzy się z Facundo Bagnisem. Argentyńczyk w 1/8 finału wyeliminował innego reprezentanta gospodarzy, Nino Serdarusicia.

Dusan Lajović zaserwował trzy asy, wykorzystał trzy z pięciu piłek na przełamanie i po 69-minutowym meczu pokonał 6:4, 6:3 Andrieja Rublowa, zwycięzcę Plava Laguna Croatia Open Umag sprzed dwóch lat. Dla Serba to pierwszy ćwierćfinał od kwietnia, gdy dotarł do finału zawodów w Monte Carlo.

O półfinał rozstawiony z numerem czwartym Lajović zmierzy się z Aljazem Bedene, z którym grał dotychczas czterokrotnie i nigdy nie przegrał, ale ani razu na poziomie ATP Tour. Słoweniec w ostatnim czwartkowym spotkaniu wygrał 7:6(3), 6:3 z 17-letnim Jannikiem Sinnerem.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)