PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Petra Kvitova

Triumf absolutny Petry Kvitovej. Drugi tytuł Czeszki w stolicy Kataru

Petra Kvitova odniosła miażdżące zwycięstwo nad Garbine Muguruzą w finale turnieju WTA 500 w Dosze. Spotkanie trwało 66 minut. Czeska tenisistka wywalczyła drugi tytuł w stolicy Kataru.

W sobotę rozegrany został finał imprezy w Dosze z udziałem wielkoszlemowych mistrzyń. Mecz nie dostarczył wielkich emocji. Zdecydowany triumf odniosła Petra Kvitova (WTA 10), która rozbiła 6:2, 6:1 Garbine Muguruzę (WTA 16). Czeszka podwyższyła na 5-1 bilans spotkań z Hiszpanką.

W pierwszym secie Muguruza dotrzymywała kroku Kvitovej do stanu 2:2. Od tego momentu Czeszka zdobyła cztery gemy z rzędu. Drugą partię Hiszpanka rozpoczęła od przełamania, ale później na korcie dominowała dwukrotna mistrzyni Wimbledonu. Kvitova triumf przypieczętowała za drugą piłką meczową.

W ciągu 66 minut Kvitova obroniła sześć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Czeszka zdobyła 58 z 96 rozegranych punktów (60,4 proc.). Zdobyła pierwsze trofeum od kwietnia 2019 roku (Stuttgart).

Tenisistki te po raz drugi zmierzyły się w finale imprezy w Dosze. W 2018 roku Kvitova zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:3. Czeszka do decydującego meczu w stolicy Kataru doszła po raz trzeci w ciągu czterech lat. W ubiegłym sezonie uległa Białorusince Arynie Sabalence.

Kvitova zdobyła 28. singlowy tytuł w głównym cyklu. Bilans jej finałów to teraz 28-10, a w przypadku Muguruzy jest to 7-7. Hiszpanka ostatni triumf odniosła w 2019 roku w Monterrey. W sobotę wystąpiła w drugim finale w obecnym sezonie. W Yarra Valley Classic w Melbourne uległa Ashleigh Barty.

Obie tenisistki nie będą miały odpoczynku, bo wystąpią w turnieju w Dubaju, który rozpocznie się już w niedzielę. Muguruza w I rundzie spotka się z kwalifikantką. Kvitova otrzymała wolny los i jej rywalką będzie Hiszpanka Paula Badosa lub Szwajcarka Jil Teichmann.

Qatar Total Open, Doha (Katar)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 dolarów
sobota, 6 marca

finał gry pojedynczej:

Petra Kvitova (Czechy, 4) - Garbine Muguruza (Hiszpania) 6:2, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)