Twitter / WTA / Iga Świątek zagrywa pięknego loba

Jak Iga Świątek to zrobiła?! Szkoda, że tylko za jeden punkt (wideo)

Łukasz Witczyk

Iga Świątek turniej WTA Finals w Guadalajarze rozpoczęła od porażki z Marią Sakkari. Mimo to Polka zaprezentowała kilka świetnych zagrań. Oto jedno z nich.

Polka szukała okazji do rewanżu na Greczynce Marii Sakkari za dwie tegoroczne porażki, ale ta sztuka się jej nie udała. Iga Świątek musiała uznać wyższość przeciwniczki i uległa jej w dwóch setach. W pierwszym ugrała dwa gemy, a w drugim cztery.

Po ostatniej piłce triumfatorka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa nie ukrywała rozczarowania. Turniej WTA Finals rozpoczęła od porażki i jeśli marzy o triumfie w Guadalajarze, to nie może już sobie pozwolić na wpadkę.

Choć Świątek przegrała w dwóch partiach, to jednak popisała się kilkoma niesamowitymi zagraniami. W drugim secie, przy stanie 1:1 i 30-15 na jej korzyść - we wspaniałym stylu obroniła się przed uderzeniem Sakkari.

Polka wykorzystała to, że przeciwniczka podeszła do siatki i popisała się lobem. To było jedno z najbardziej widowiskowych akcji w tym meczu. Zresztą, zobaczcie sami:

Wszystko jasne! Hurkacz poznał rywali w ATP Finals!
Znany trener zachwycony Igą Świątek. "Nie stała się primadonną"