PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Karolina Naja i Anna Puławska

"Pokonały wielki duet". Światowe media komentują sukces polskich kajakarek

Karol Wasiek

Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły medal w finale K2 na 500 metrów w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020! "Dokonały czegoś naprawdę dużego" - zagraniczne media są pod wrażeniem polskich kajakarek.

Mamy kolejny medal igrzysk w Tokio 2020 (igrzyska olimpijskie przesunięte na 2021 z powodu pandemii koronawirusa). Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebro w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów.

Nasze kajakarki chciały atakować pierwszą pozycję, ale w końcówce musiały się oglądać za siebie i pilnować pozycji medalowej. Naja i Puławska wpadły na linię mety niemal równo z dwiema osadami z Węgier, ale to właśnie Polki zdobyły srebrne medale.

Sukces Polek został odnotowany przez światowe media. Pod dużym wrażeniem wyczynu naszych kajakarek jest serwis xinhuanet.com, który podkreśla, że Polki w pokonanym polu pozostawiły bardzo uznany duet: Danuta Kozak, Dora Bodonyi.

"Srebrne medalistki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły medal w czasie 1:36,753, pokonując dotychczasowe mistrzynie Europy Danutę Kozak/Dorę Bodonyi o 0,114 sekundy. To duży sukces" - podkreśla portal.

Węgierka Danuta Kozak jest bardzo renomowaną kajakarką. Warto odnotować, że podczas igrzysk w Rio de Janeiro wywalczyła trzy złota - w K1, K2 i K4 - wszystkie na 500 metrów. Wcześniej w Londynie miała najcenniejsze medale w K1 i K4 na 500 metrów.

Złoty medal powędrował w ręce reprezentantek Nowej Zelandii - (Lisa Carrington i Caitlin Regal). "Carrington i Regal objęły wczesne prowadzenie, wyprzedziły Polki o 69 s na dystansie 250 m i osiągnęły zwycięstwo w najlepszym czasie olimpijskim" - komentuje nzherald.co.nz.

"Lisa Carrington zdobyła dwa złote medale olimpijskie w Tokio 2020 w ciągu godziny, a jej dominacja była tak duża, że ​​wydawało się, że oba są nieuniknione. Renomowana Danuta Kozak musiała zadowolić się tylko brązem, na drugim miejscu uplasowały się Polki, to duży sukces" - zaznacza insidethegames.biz.

To trzeci medal dla Polski w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Wcześniej srebro wywalczyła czwórka podwójna kobiet w wioślarstwie oraz złoto zdobyła sztafeta mieszana 4x400 metrów.