Pojedynek mistrzów dla Marca Marqueza! Jorge Lorenzo przegrał po kapitalnej walce

Rafał Lichowicz

Marc Marquez został triumfatorem Grand Prix Włoch w królewskiej klasie MotoGP. Kierowca Hondy wygrał szósty wyścig z rzędu po świetnym pojedynku z Jorge Lorenzo.

Wyścig na toskański torze Mugello miał być poważną próbą dla aktualnego mistrza świata, który w poprzednim sezonie tylko we Włoszech i Australii nie był w stanie dotrzeć do mety. Marc Marquez był jednak ponownie zbyt szybki dla większości zawodników.

Tempa mistrzu świata dotrzymywał jedynie Jorge Lorenzo. Triumfator trzech ostatnich edycji Grand Prix Włoch nie chciał oddać łatwo swojego tytułu. Po kapitalnej walce na ośmiu ostatnich okrążeniach i wielu mijankach ostatecznie to Marquez wpadł na linię mety jako pierwszy.

Podczas gdy Hiszpanie podzielili między sobą dwa pierwsze miejsce na podium, najniższy stopień zapewnił sobie Valentino Rossi, który w niedzielę świętował swój 300-setny wyścig w mistrzostwach świata.

Ulubieniec włoskiej publiczności wpadł na metę przed Danim Pedrosą i zachował pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej kierowców. Pierwszą lokatę z kompletem 150 punktów okupuje Marc Marquez. Jorge Lorenzo z 85 punktami umocnił się na czwartym miejscu.