MotoGP: Dominacja Marca Marqueza w Austin

Łukasz Kuczera

Marc Marquez wygrał kolejną sesję treningową przed wyścigiem o Grand Prix Ameryk na torze w Austin. Drugie miejsce zajął Andrea Iannone, a jako trzeci popołudniowy trening na obiekcie COTA zakończył Maverick Vinales.

Forma Marca Marqueza na torze w Austin może imponować. Hiszpan zdecydowanie wygrał poranną sesję treningową, a popołudniu jego przewaga nad najgroźniejszymi rywalami wzrosła. Mistrz świata MotoGP z sezonów 2013-2014 pokonał jedno okrążenie toru COTA w czasie 2:04.034.

Drugi Andrea Iannone był aż o 0.706 s. wolniejszy od Marqueza. Sklasyfikowany na trzeciej pozycji Maverick Vinales stracił do zwycięzcy 0.861 s.

Słabiej w Austin prezentują się zawodnicy Movistar Yamaha MotoGP. Na piątej pozycji popołudniową sesję treningową zakończył Jorge Lorenzo, a szósta lokata przypadła Valentino Rossiemu. Lorenzo stracił do Marqueza 0.867 s., Rossi - 0.940 s.