Zawodnicy Pit Bike, ścigający się na asfalcie, zaczynają walkę o tytuły!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / materiały partnera
Materiały prasowe / materiały partnera
zdjęcie autora artykułu

Już 15 i 16 czerwca najlepsi zawodnicy ścigający się na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo i Ohvale staną do rywalizacji w dwóch ogólnopolskich cyklach. Wydarzenie odbywa się na torze Wallrav Race Center koło Zielonej Góry.

Po raz pierwszy do rywalizacji mogą przystąpić również AMATORZY.

Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM: YCF, MRF, Kayo, Ohvale, to dwa duże wydarzenia odbywające się w jeden weekend i mnóstwo jazdy dla każdego. -To nowa forma, która debiutuje w tym sezonie. W jeden weekend rozgrywana jest zarówno runda pucharowa, jak i mistrzostwa. Dla zawodników startujących w obu cyklach na pewno jest to wygodniejsze i bardziej budżetowe rozwiązanie. Dużym plusem jest fakt, że podczas eventu faktycznie mamy dużo jazdy. Zapraszamy nie tylko zawodników, ale wszystkich posiadaczy miniotocykli pit bike YCF, MRF, Kayo, na jazdy wolne oraz do wyścigu Amatorów, wszystko zaczyna się już w czwartek 14 czerwca i potrwa do niedzieli. Można pojeździć, wymienić doświadczenia, sprawdzić swój poziom, ale przede wszystkim świetnie się bawić w gronie osób o podobnych zainteresowaniach - podkreśla Sylwia Żółtowska, organizator wydarzenia, Otopit.

materiały partnera
materiały partnera

Dla zawodowców i amatorów W zawodach na minimotocyklach zaprezentują się zawodnicy z całego kraju, pojawią się największe teamy, rodzinne składy i indywidualni rajderzy. Najmłodsi uczestnicy muszą mieć ukończone osiem lat, a do startu w zawodach potrzebują jedynie badań lekarskich. Nowi uczestnicy będą mogli uzyskać uprawnienia zawodnicze podczas sobotniego pucharu. W niedzielę zaś, zobaczymy najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników, rywalizujących o tytuły mistrzowskie. Sportowe emocje poprzedzą dwudniowe jazdy wolne, w których udział wziąć może każdy posiadacz pit bike YCF, MRF, Kayo, Ohvale. To świetna okazja, by spróbować swoich sił na torze i zasmakować motorsportowej rywalizacji, bo organizatorzy udostępniają w tym sezonie możliwość startu Amatorom. To specjalna klasa dla dorosłych, pozbawiona skomplikowanych wymogów formalnych. Na torze pojawią się także najmłodsze dzieci, które od szóstego roku życia, mogą uczestniczyć w specjalnych, niepunktowanych przejazdach, tzw. jazdach pokazowych. W świecie motorsportu -Rozwój dyscypliny pit bike obserwujemy z bliska od kilku lat- mówi Arkadiusz Bas, Valvo-Tect, dystrybutor marki Valvoline. -Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspierać tak utalentowanych sportowców, ale także przyczyniać się do propagowania pasji motoryzacyjnych i aktywności dzieci i młodzieży. Cieszy także fakt, że pojawiają się kolejne możliwości przyciągające do motorsportu nowych zawodników i mam nadzieję, że chętnie będą z nich korzystać. Do zobaczenia na torze! Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM: YCF, MRF, Kayo, Ohvale ● Pierwsza runda Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike SM: YCF, MRF, Kayo, Ohvale odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca 2024. ● Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. ● Aby wystartować w klasie Amator nie potrzebujecie badań, wystarczy Wam motocykl oraz kask. ● Wszystkie szczegóły (harmonogramy, zasady itp.) znajdziecie na stronie organizatora: https://zawodypitbike.pl/.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty