Materiały prasowe / motogp.com / Na zdjęciu: Maverick Vinales

MotoGP. GP Aragonii. Maverick Vinales znów najszybszy. Yamaha poza konkurencją

Łukasz Kuczera

Maverick Vinales okazał się najszybszym motocyklistą podczas drugiego treningu MotoGP przed GP Aragonii. Podobnie jak to miało miejsce o poranku, trzy czołowe pozycje zajęli zawodnicy Yamahy.

Maverick Vinales wyrasta na faworyta rywalizacji w GP Aragonii, po tym jak obie piątkowe sesje MotoGP padły łupem Hiszpana. W popołudniowym treningu stawka motocyklistów znacząco jednak przyśpieszyła - głównie za sprawą wyższych temperatur, a co za tym idzie, cieplejszego asfaltu.

Ostatecznie Vinales zakończył popołudniową sesję MotoGP z czasem 1:47.771. Hiszpan wyprzedził o 0,249 s. Fabio Quartararo i 0,447 s. Franco Morbidellego. Tym samym po raz drugi tego dnia Yamaha zajęła trzy czołowe pozycje w klasyfikacji treningu. To daje Japończykom powody do radości przed niedzielnym wyścigiem.

Problemy ma za to Ducati. Już o poranku reprezentanci włoskiej ekipy zajęli miejsca na tyłach stawki. W kolejnej sesji było niewiele lepiej. Najwyżej sklasyfikowany Johann Zarco zajął dopiero jedenaste miejsce. Na dodatek Zarco po raz kolejny tego dnia zanotował upadek, choć nie był on groźny.