DTM: Weekend w Moskwie dla Maxime Martina

Rafał Lichowicz

Belg Maxime Martin odniósł przekonywające zwycięstwo na rosyjskim torze Moscow Raceway w piątym wyścigu serii DTM. To pierwsze w karierze zwycięstwo kierowcy teamu RMG BMW.

Maxime Martin bez większych problemów pokonał dystans 46 okrążeń toru Moscow Raceway w Wołokołamsku i odniósł zasłużone zwycięstwo w piątym wyścigu niemieckiej serii DTM w sezonie 2014.

Martin na mecie wyprzedził inne BMW za kierownicą, którego zasiadał Bruno Spengler. 30-latek z Kanady stracił do swojego młodszego kolegi ponad cztery sekundy.

Szanse na komplet samochodów bawarskiego producenta na podium w Rosji zaprzepaścił Timo Glock. Niemiec w końcówce zawodów zaczął tracić kolejne pozycje, by wylądować ostatecznie na 6. lokacie.

Najniższy stopień podium trafił do Mattiasa Ekstroma z Audi. Szwed pokonał minimalną różnicą Marco Wittmanna i Nico Mullera. Najlepszy z kierowców Mercedesa - Christian Vietoris zajął 7. miejsce.

Liderem mistrzostw pozostał Marco Wittmann z RMG BMW. Niemiec ma na koncie 70 punktów i 20 wyprzedza drugiego Mattiasa Ekstroma. Trzecie miejsce zajmują Bruno Spengler i Edoardo Mortara - obaj po 41 punktów.