/ Na zdjęciu: Peter Kildemand

Peter Kildemand walczył do końca. Zobacz klasyfikację końcową cyklu GP

Wojciech Ogonowski

Sobotnimi zawodami na Etihad Stadium w Melbourne zakończone zostały tegoroczne zmagania w cyklu Speedway Grand Prix. Ich zwycięzca - Tai Woffinden - w dwunastu turniejach zdobył 163 punkty.

Srebrny medal wywalczył Greg Hancock (147 pkt.), a brązowy Nicki Pedersen (131). Najwyżej spośród polskich żużlowców sklasyfikowany został Maciej Janowski (7. miejsce).

O awans do czołowej ósemki do końca walczył Peter Kildemand, który zastępował kontuzjowanego Jarosława Hampela i opuścił trzy pierwsze rundy. Duńczyk w Melbourne korzystał ze słabej postawy Chrisa Holdera, a w półfinale jechał na pierwszej pozycji i był blisko zbliżenia się do niego na punkt. Na tor upadł jednak Woffinden, a w powtórce "Pająk" do mety dojechał trzeci, tracąc ostatecznie szansę na wyprzedzenie Holdera.