WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Artur Kuśmierz

Artur Kuśmierz nie popełnił błędów regulaminowych, ale... (ranking)

Dariusz Ostafiński

Znamy wstępne wyniki oceny materiału wideo z meczu ROW Rybnik - Fogo Unia Leszno (44:46). Wiemy, że prowadzący te zawody sędzia Artur Kuśmierz ma kilka grzechów na sumieniu. Zawieszenie mu jednak nie grozi.

Artur Kuśmierz nie popełnił żadnego błędu regulaminowego w meczu ROW Rybnik - Fogo Unia Leszno. Taki błąd skutkowałby zawieszeniem. Arbiter może jednak nie być wyznaczany przez Ekstraligę Żużlową w najbliższym czasie, bo jednak kilka znaczących wpadek w Rybniku zaliczył.

Błędy Kuśmierza? Bieg 5. Decyzja o powtórzeniu była słuszna, ale zabrakło ostrzeżenia dla Tobiasza Musielaka za start. Bieg 10. Ostrzeżenie dla Janusza Kołodzieja niesłuszne. Jak już, to powinien je otrzymać Max Fricke. Bieg 12. Błąd z przerwaniem biegu. Sędzia był przekonany, że Lars Skupień ukradł start, ale powtórki pokazały, że tak nie było.

Najwięcej kontrowersji wzbudza właśnie wyścig 12., bo przez ten błąd doszło do wypaczenia wyniku spotkania. ROW, zanim bieg został przerwany, jechał na 5:1. Powtórka skończyła się wygraną Fogo Unii 4:2. Oczywiście nikt nie ma pewności, że rybniczanie dowieźliby podwójne zwycięstwo, ale kłopot jest.

Swoją drogą, to EŻ chyba niepotrzebnie wyznaczyła Kuśmierza, sędziego z Częstochowy, na mecz w Rybniku. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, w jakiej sytuacji znajdują się obie drużyny w ligowej tabeli.

Kuśmierz za czwartkowy mecz w Rybniku dostaje od nas trójkę. Dużo lepiej wypadł w zaległym spotkaniu Paweł Słupski, który za pracę w meczu Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa - Cash Broker Stal Gorzów (46:44) dostaje od nas piątkę.