Ryan Minor nie żyje. Przegrał walkę z chorobą

W wieku 49 lat zmarł Ryan Minor. Były zawodnik Baltimore Orioles zapisał się w historii elitarnej MLB. Smutna informacja wstrząsnęła kibicami.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Ryan Minor Twitter / TheBmoreBattery / Na zdjęciu: Ryan Minor
"Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią byłego trzeciego bazowego i wieloletniego menedżera w niższych ligach Ryana Minora, który odważnie walczył z rakiem. Nasze myśli i modlitwy są w tej chwili z rodziną i przyjaciółmi Ryana" - napisano w oświadczeniu opublikowanym przez Uniwersytet w Oklahomie.

W ostatnich miesiącach 49-latek zmagał się z nowotworem jelita grubego. Rak rozprzestrzenił się na wątrobę i nie kwalifikował się do operacji, ponieważ w momencie postawienia diagnozy guz był zbyt duży.

Minor był zawodowym baseballistą, menadżerem w niższych ligach, a także zawodowym koszykarzem. Przez cztery sezony - od 1998 do 2001 roku - rozegrał łącznie 142 spotkań na poziomie MLB.

W drugiej rundzie draftu do NBA w 1996 roku został wybrany przez Philadelphię 76ers. Pożegnał się z zespołem po zaledwie siedmiu występach w okresie przedsezonowym.

20 września 1998 roku Minor zapisał się w historii amerykańskiej ligi. Zadebiutował w elitarnych rozgrywkach, zastępując w składzie Baltimore Orioles Cala Ripkena jr. po jego niesamowitej passie 2632 meczów z rzędu. Przez pewien czas reprezentował także barwy ekipy Montreal Expos.

Czytaj więcej:
Wraca do TVP. Dostał stanowisko, na jakim jeszcze go nie było

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×