MLB: Cabrera i Trout z rekordowymi kontraktami

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Miguel Cabrera z Detroit Tigers został najlepiej zarabiającym zawodnikiem w historii MLB, a Mike Trout najmłodszym zawodnikiem z najwyższym rocznym wynagrodzeniem.

Miguel Cabrera to najlepszy hitter ostatnich dziesięciu lat i już można go nazwać jednym z najlepszych dziesięciu zawodników wszech czasów. A ma przed sobą jeszcze dziesięć sezonów gry w lidze. A przynajmniej na tyle czasu został zawarty kontrakt między Wenezuelczykiem a Detroit Tigers. Tydzień temu zwycięzca nagrody dla najlepszego miotacza za poprzedni sezon, Max Scherzer, odrzucił długoterminową ofertę "Tygrysów".

Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób właściciel zespołu postanowił zainwestować w Cabrerę, który w kwietniu skończy 31 lat. Dziesięcioletni kontrakt dla zawodnika po 30-tce, jak historia wskazuje, nigdy nie kończył się dobrze. Cabrera przez najbliższe 10 sezonów zarobi aż 292 miliony dolarów, co uczyni go najlepiej zarabiającym zawodnikiem w historii ligi, pobijając tym samym rekord Alexa Rodrigueza, który zarabiał 25 mln rocznie przez 10 lat. Dodatkowo Cabrera może zarobić po 30 mln w wieku 41 i 42 lat, jeśli zajmie miejsce w dziesiątce głosowania na MVP w jego ostatnim sezonie obowiązującego kontraktu.

Cabrera zgarnął ostatnie dwie nagrody MVP dla najlepszego zawodnika sezonu regularnego oraz prestiżowe osiągnięcie Triple Crown (prowadzenie w trzech statystykach: średnia uderzania, liczba home runów i liczba RBI). W Detroit nie udało mu się jeszcze zdobyć mistrzostwa, które zdobył w barwach Florida Marlins w czasie swoich pierwszych pięciu sezonów. A zadanie to się mu nie ułatwiło, od kiedy zespół pozbył się po jednym sezonie Prince’a Fieldera.

O wiele lepszą inwestycją wydaję się pompowanie grubych pieniędzy w zawodnika 22-letniego, który już udowodnił że należy do ścisłej elity. Jest nim Mike Trout z Los Angeles Angels, który ma za sobą dopiero dwa pełne sezony gry. Udowodnił w nich już jednak, że jest najbardziej uzdolnionym i wszechstronnym baseballistą. Z uwagi na swoje niewielkie doświadczenie może się pochwalić tylko nagrodą dla najlepszego debiutanta za sezon 2012, ale drzemie w nim ogromny potencjał.

Mimo to, Angels nie zaproponowali swojemu młodemu gwiazdorowi dziesięcioletniego kontraktu, jak to zrobili z 32-letnim Albertem Pujolsem dwa lata temu, który szybko po podpisaniu lukratywnego kontraktu zaczął grać grubo poniżej oczekiwań. Sześcioletnia umowa sprawia, że Trout stanie się wolnym agentem w wieku 29 lat, co jest dla niego niezwykle korzystnym rozwiązaniem. Do końca sezonu 2020 Trout zarobi 144,5 mln dolarów, co czyni go najlepiej zarabiającym zawodnikiem z dwuletnim doświadczeniem w historii MLB .

Z mniej krzykliwych wiadomości, Cleveland Indinas podpisali nową umowę ze swoim catcherem. Yan Gomes był dla zespołu z Ohio miłą niespodzianką w swoim drugim sezonie w lidze, kiedy w 88 meczach zaliczył 86 odbić i 38 RBI. Te osiągnięcia nie powalają, ale Indians widzą w nim przyszłość swojego zespołu na tej pozycji. Brazylijczyk za sześć lat gry zarobi 23 mln dolarów.

Źródło artykułu: