KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Aplikacje sportowe na smartfony i tablety

W dobie wszechobecnej digitalizacji uprawianie sportu często nie oznacza już zasięgania porad u trenera. Obecnie wystarczy nam zwyczajny smartfon z dotępem do internetu. O najciekawszych aplikacjach na smartfon można przeczytać w WP SportoweFakty.
Bruno Szafer
Bruno Szafer
zajęcia fitness Getty Images / Andreas Rentz / Na zdjęciu: zajęcia fitness

Endomondo to aplikacja, która reklamuje się hasłem: „jedyny potrzebny ci osobisty trener zmieści się twojej kieszeni”. Program służy do zapisu trasy i rekordów swoich treningów. W bazie Endomondo znajduje się wiele dyscyplin sportowych, które można wybrać przed rozpoczęciem zmagań. Aplikacja jest do pobrania zarówno na urządzenia z systemem android, jak i te z systemem iOS.

Endomondo jest zupełnie darmowe. Aby odblokować bardziej zaawansowane możliwości programu można wykupić abonament premium, który daje dostęp do: indywidualnego planu treningowego, analizy tętna, motywujących funkcji. Ponadto wersja płatna jest całkowicie wolna od reklam.

Funkcje bezpłatnej wersji Endomondo nie są gorsze. Posiadając podstawową opcję programu zyskuje się dostęp do: rad od wirtualnego trenera, rejestracji swojego tętna, analizy swoich treningów, ustawienia celu treningowego, rywalizacji ze znajomymi i wielu innych.

Endomondo to także aplikacja, która pozwoli korzystać z serwisów społecznościowych. Swoje osiągnięcia można prezentować znajomym poprzez udostępnianie ich bezpośrednio z poziomu programu.

Nike + Running to propozycja przede wszystkim dla osób, które biegają. Ta aplikacja pomoże osiągnąć zaplanowane cele. Zaczynając od pierwszego biegu, a na maratonie kończąc. Instalując ten program można otrzymać niezbędną motywację i rady na temat tego jak kontynuować swoją przygodę z bieganiem.  Aplikacja śledzi postęp użytkownika bez znaczenia na to, w jakim miejscu odbywa się trening. Pozwala dostosować muzykę, która towarzyszy podczas biegania do indywidualnego gustu osoby ćwiczącej. Zaletą aplikacji jest możliwość rywalizacji ze znajomymi i porównywania rekordów. Nie ma nic bardziej motywującego do treningu, niż oddech rywala na plecach. Rozmiar aplikacji wynosi 38 megabajtów. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 2 lutego 2016 roku. Program jest dostępny na urządzenia z Androidem i iOS.

My Fitness Pal
jest opcją dla osób, które zaczynają dbać o ilość spożywanych kalorii. To świetne narzędzie, którym można posługiwać się w trakcie przebywania na diecie. Aplikacja wspomaga odchudzanie.

Program w swojej bazie danych posiada ponad 6 milionów produktów, przez co sprawdzanie ich kaloryczności staje się naprawdę łatwe. My Fitness Pal to nie tylko licznik kalorii, ale też ponad 350 ćwiczeń, które są wbudowane w aplikację. Do dyspozycji użytkownika programiści oddali trening siłowy i cardio oraz opcję utworzenia własnego programu ćwiczeń.

W programie My Fitness Pal nie brakuje opcji społecznościowych. Aplikacja umożliwia nawiązywanie kontaktów i tworzenie znajomości. Użytkownicy mogą motywować się nawzajem i śledzić swoje postępy. Program jest dostępny na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Ostatnia aktualizacja aplikacji miała miejsce 3 czerwca 2016 roku.

Runkeeper to kolejna aplikacja przygotowana z myślą o biegaczach. Społeczność tego programu tworzy aż 25 milionów użytkowników na całym świecie. Programistom udało się przygotować system, który pełni rolę osobistego, kieszonkowego trenera.

Runkeeper umożliwia biegaczom sprawdzanie swoich szczegółowych statystyk po każdym treningu oraz monitorowanie swojej wydajności, która wzrasta z każdym przebiegniętym kilometrem. Aplikacja wysyła powiadomienia za każdym razem, kiedy zostanie pobity osobisty rekord. Program umożliwia porównywanie swoich dokonań z osiągnięciami znajomych. W realizacji założonych przez użytkownika celów pomaga specjalny program treningowy.

ZOBACZ WIDEO: Krychowiak o swoim stylu. "Czy poprawiam fryzurę w przerwie? Nie mogę odpowiedzieć"

Aplikacja umożliwia opcję powiązania jej z innymi programami i usługami sportowymi. System jest obecny na urządzenia z Androidem oraz iOS. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 31 maja 2016 roku.

7 minutowe ćwiczenia
to propozycja, która szturmem zdobyła rynek aplikacji sportowych. Wystarczy zaledwie 7 minut, aby wykonać swój dzienny plan treningowych. To doskonała opcja dla leni i osób, które przez natłok obowiązków mają dla siebie bardzo mało czasu.

Ćwiczenia, które znajdują się w bazie danych aplikacji ułatwiają chudnięcie i sprawiają, że poprawie ulega krążenie krwi w organizmie. Program wzmacnia również siłę i wytrzymałość mięśni. Korzystnie wpływa też na kondycję ćwiczącego.
Trening z tą aplikacją oparty jest na systemie HICT, czyli intensywnym wysiłku kondycyjnym. Jest to bardzo bezpieczna, skuteczna i wydajna forma pracy nad swoją wydolnością. Program jest dostępny na urządzenia z systemem Android i iOS. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 31 maja 2016 roku.

Zdrowe zakupy
to świetna opcja dla osób, które dbają o to, co jedzą i są fanami zdrowej żywności. Aplikacja posiada skaner kodów kreskowych przez co użytkownik może dowiedzieć się wszystkiego na temat produkty, który planuje zakupić. Program natychmiast odszukuje informacje dotyczące składu oraz tego jak wpływa on na zdrowie. W bazie aplikacji, która stale się powiększa znajduje się obecnie ponad 40 tysięcy produktów. Program jest dostępny na urządzenia z systemem Android.

Areobiczna Szóstka Weidera A6W
to aplikacja zawierająca program treningowy o tej samej nazwie. Czas trwania treningu z tym programem szacuje się na 42 dni. Użytkownik, który jest zainteresowany tą opcją musi wykonać codziennie po sześć ćwiczeń o określonej liczbie powtórzeń.

Aplikacja zawiera opis każdego ćwiczenia oraz krótkie wideo z instrukcją jak je poprawnie wykonać. Ważną informacją jest tak, że trening, który proponuje ten program nie jest przeznaczony do spalania tkanki tłuszczowej. Służy on temu, aby wyrzeźbić mięśnie brzucha.

Rozmiar tej aplikacji to 7 megabajtów. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 20 kwietnia 2016 roku. Program jest dostępny na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Atlas ćwiczeń KFD
to aplikacja, która jest przeznaczona dla wszystkich uczęszczających na siłownie, ale mających problem z poprawnych wykonywaniem rozmaitych ćwiczeń. Program jest swoistą encyklopedią. Pokaże jak powinna wyglądać rozgrzewka i inne ćwiczenia na rozbudowę mięśni.

Ponadto w aplikacji można znaleźć gotowe plany treningowe, które zostały przygotowane przez profesjonalistów. Ponadto każde ćwiczenie jest bogate w informacje o tym jakie mięśnie pracują przy jego wykonywaniu, o najczęstszych popełnianych błędach. Program posiada wbudowaną bazę zdjęć i filmów instruktażowych.

Rozmiar tej aplikacji to 24 megabajty. Jest dostępna na urządzenia z systemami Android. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 21 kwietnia 2015 roku.

Licznik kalorii YAZIO
to aplikacja, która pomoże zarządzać swoimi codziennymi posiłkami. Pozwala skutecznie chudnąć i liczyć kalorie. Program posiada dwie opcje: bezpłatną i płatną. W darmowej wersji YAZIO można liczyć na: osobisty plan utraty wagi lub budowania mięśni, tabelę kalorii z informacjami o produktach żywnościowych, śledzenie odżywiania i dziennik żywienia, tworzenie własnych posiłków.

Ponadto bezpłatna wersja oprogramowania posiada wbudowany skaner kodów kreskowych, który znacząco ułatwia wyszukiwanie produktów w bazie danych. Rozmiar aplikacji to zaledwie 7 megabajtów. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 29 kwietnia 2016 roku. Program jest dostępny na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×