Trenerzy podjęli decyzje. Znana kadra na PŚ w Pokljuce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Kamila Żuk
Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Kamila Żuk
zdjęcie autora artykułu

Reprezentanci Polski przerwę świąteczno-noworoczną spędzą na zgrupowaniu w Obertilliach. Do Austrii kadrowicze wyjadą już 27 grudnia. Wiadomo, kto wystartuje w zawodach PŚ w Pokljuce.

W styczniu biathlonistów czekają starty w Pokljuce, Ruhpolding oraz Anterselwie. Starty w Słowenii zaplanowano od 5 do 8 stycznia. Reprezentanci Polski będą się przygotowywać do nich podczas tygodniowego zgrupowania w Obertilliach, które rozpocznie się 27 grudnia i zakończy na trzy dni przed zawodami w Pokljuce.

Trenerzy Tobias Torgersen i Rafał Lepel powołali już kadrę na starty w Słowenii, nie różni się ona od tej, która reprezentowała nasz kraj w grudniu. Znaleźli się w niej Kamila Żuk, Anna Mąka, Joanna Jakieła, Natalia Sidorowicz, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka i Marcin Zawół.

W zgrupowaniu w Obertilliach udziału nie weźmie jedynie Żuk, której absencja jest uzgodniona z trenerem Torgersenem. Norweg również dołączy do grupy już podczas zawodów w Pokljuce.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Trener Lepel nie będzie jednak w Austrii osamotniony. Pomagać mu będzie Krystyna Guzik, która od kilku miesięcy jest uczestniczką kursu trenerskiego organizowanego przez IBU Academy i na obóz do Obertilliach jedzie w ramach praktyk.

W pierwszych dniach nowego roku (5-8 stycznia) zaplanowano również zawody Pucharu IBU w Osrblie, w których udział weźmie ośmioosobowa kadra Polski. Powołania obok zawodników, którzy reprezentowali nas na tym poziomie rywalizacji w grudniu - Kamila Cichoń, Magda Piczura, Dominika Bielecka, Wojciech Skorusa - otrzymali również powracający po kontuzji Tomasz Jakieła oraz przedstawiciele kadry młodzieżowej Daria Gembicka, Konrad Badacz oraz Fabian Suchodolski.

Czytaj także: W takiej roli Kamil Stoch dawno nie był. A obok jakie nazwiska Niebywałe. Ależ informacja o Niemcach przed Turniejem Czterech Skoczni

Źródło artykułu: WP SportoweFakty