Fatalne strzelanie. Polacy bez punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / DeFodi Images  / Na zdjęciu: Grzegorz Guzik
Getty Images / DeFodi Images / Na zdjęciu: Grzegorz Guzik
zdjęcie autora artykułu

Bieg indywidualny rozegrany w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Ruhpoling zakończył się wygraną Johannesa Boe. Słabo spisali się reprezentanci Polscy, którzy zawiedli na strzelnicy.

Przez awarię prądu zawody w Ruhpolding nie były w całości transmitowane w telewizji. Fani biathlonu na całym świecie nie mogli zatem zobaczyć, jak Johannes Boe sięga po ósmy triumf w tym sezonie. Norweg potwierdził wysoką formę i to, że obecnie jest bezkonkurencyjny w rywalizacji w PŚ w biathlonie.

Młodszy z braci Boe wygrał pomimo dwóch karnych minut. W biegu indywidualnym za każdy niecelny strzał przyznaje się dodatkowe 60 sekund do czasu. Na mecie Norweg miał 10 sekund przewagi nad swoim rodakiem Vetle Christiansenem. Trzeci był reprezentujący Słowenię Jakov Fak, który popisał się stuprocentową skutecznością.

Słabo spisali się polscy biathloniści. Najlepszy z nich był Andrzej Nędza-Kubiniec, który zaliczył pięć pudeł, a do triumfatora stracił 7 minut i 29 sekund. 81. lokatę zajął Jan Guńka (9 minut i 13 sekund straty, 5 pudeł), a Grzegorz Guzik był 84. Jedyny Polak z punktami PŚ zaliczył 6 niecelnych strzałów, a do Boe stracił 10 minut i trzy sekundy.

Wyniki:

M. Zawodnik Kraj Czas Pudła
1Johannes BoeNorwegia48:48,42
2Vetle ChristiansenNorwegia+9,91
3Jakov FakSłowenia+29,30
4Sturla Holm LaegreidNorwegia+42,81
5Tommaso GiacomelWłochy+47,61
6Benedikt DollNiemcy+56,31
71Andrzej Nędza-KubiniecPolska+7:29,05
81Jan GuńkaPolska+9:13,65
84Grzegorz GuzikPolska+10:03,56

Czytaj także: Są nowe informacje ws. zdrowia Kamila Stocha! Przekazał je sam skoczek "Gołym okiem widać zmiany". To dlatego Kubacki zaczął wygrywać

ZOBACZ WIDEO: Pamiętasz serbską gwiazdę?! 35-latka zachwyca urodą

Źródło artykułu: WP SportoweFakty