Trwa dominacja Boe, Guzik z punktem

Johannes Boe w Anterselwie potwierdził, że jest absolutnym dominatorem biathlonowego Pucharu Świata. Norweg wygrał z dużą przewagą sprint. 40. miejsce zajął Grzegorz Guzik.

Mateusz Kozanecki
Johannes Boe PAP/EPA / Luciano Solero / Na zdjęciu: Johannes Boe
W tym sezonie Norweg odniósł już dziesięć indywidualnych triumfów w zawodach Pucharu Świata w biathlonie. W większości przypadków robił to z dużą przewagą. Tak też było w Anterselvie. Johannes Boe zaliczył jedno pudło na strzelnicy, ale i tak miał ponad 31 sekund przewagi nad Szwedem Martinem Ponsiluomą.

Trzecie miejsce zajął Sturla Holm Laegreid. Norweski biathlonista był bezbłędny na strzelnicy, lecz forma biegowa była daleka od ideału. Jego czas był o 37 sekund gorszy niż w przypadku Boe, a ten musiał przebiec dodatkowych 150 metrów.

Punkt Pucharu Świata zdobył Grzegorz Guzik. Polak popełnił jeden błąd podczas strzelania i ze stratą blisko 2 minut i 25 sekund zajął 40. miejsce. Gorzej spisali się pozostali reprezentanci naszego kraju. Jan Guńka był 78., a Marcin Zawół 87. Obaj zaliczyli po cztery pudła. Tym samym tylko Guzik wystartuje w biegu pościgowym.