Triumf Francuzów mimo karnej rundy. Polacy na 15. miejscu

Reprezentacja Francji wygrała w rozegranej w Oestersund w ramach Pucharu Świata w biathlonie sztafety mieszanej. Polska sklasyfikowana została na 15. miejscu.

Łukasz Witczyk
reprezentacja Francji PAP/EPA / Anders Wiklund / Na zdjęciu: reprezentacja Francji
Sztafeta mieszana była drugim sobotnim biegiem rozegranym w Oestersund. Przypomnijmy, że w pojedynczej mikście najlepsi byli Szwedzi. Tym razem gospodarzom nie poszło już tak dobrze. Sklasyfikowani zostali na szóstym miejscu.

Zawody zakończyły się wygraną reprezentacji Francji. Trójkolorowi zaliczyli jedną karną rundę - zrobił to biegnący na drugiej zmianie Emilien Jacquelin. Wszystko nadrobiły jednak panie, które pobiegły znakomicie i finiszowały z przewagą blisko 16 sekund nad drużyną Norwegii.

Trzecie miejsce zajęła włoska ekipa, która szansę na sukces pogrzebała również na drugiej zmianie. Tam Tomasso Giacomel również musiał przebiec karną rundę, co sprawiło, że Włosi spadli w klasyfikacji. Jednak dzięki dobrej dyspozycji Lisy Vittozzi i Dorothey Wierer udało się awansować na trzecią lokatę.

15. miejsce zajęła polska sztafeta, która była jedną z młodszych w stawce. Na starcie stanęli bowiem Konrad Badacz, Jan Guńka, Daria Gembicka i Joanna Jakieła. Ich bilans na strzelnicy to jedna karna runda (zaliczyła ją Gembicka) i 14 dobieranych pocisków. Strata do zwycięzców wynosiła 6 minut i 2 sekundy.