Sensacyjny zwycięzca sprintu. Polak 4 sekundy od punktów

Sensacyjnym rozstrzygnięciem zakończył się bieg sprinterski biathlonowego Pucharu Świata w Soldier Hollow. Pierwszy triumf w karierze odniósł Francuz Eric Perrot. Blisko punktów był Konrad Badacz.

Łukasz Witczyk
Konrad Badacz Getty Images / Grega Valancic / Na zdjęciu: Konrad Badacz
Ten sezon przyzwyczaił do tego, że Norwegowie dominują niemal w każdym biegu Pucharu Świata w biathlonie. W sprincie w Soldier Hollow było jednak inaczej. Najlepszy był Francuz Eric Perrot, dla którego to największy indywidualny sukces w karierze. Kluczem do wygranej było bezbłędne strzelanie.

Perrot na trasie biegowej obronił się przed swoim rodakiem Emilienem Jacquelinem, który mimo dwóch pudeł na strzelnicy był w grze o zwycięstwo. Na mecie miał niecałe 4 sekundy straty do zwycięzcy. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Johan-Olov Botn, który również odniósł największy sukces w karierze.

W niedzielnym biegu pościgowym wystartuje jeden Polak. Będzie nim Konrad Badacz, który sklasyfikowany został na 43. miejscu. Do punktów zabrakło mu 4 sekund. Polak na strzelnicy popełnił jeden błąd. Blisko awansu do biegu pościgowego był Jan Guńka, ale po dwóch błędach na strzelnicy miał 64. czas.

Gorzej spisali się dwaj pozostali reprezentanci Polski. Kacper Guńka zajął dopiero 86. miejsce, a Marcin Zawół był 90. Bieg ukończyło 100 biathlonistów.