KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Mistrz olimpijski w biathlonie zmienia obywatelstwo. Będzie startował jako Belg?

Michael Roesch, znany niemiecki biathlonista, poinformował we wtorek, że podjął decyzję o kontynuowaniu kariery w innych barwach. Najbardziej prawdopodobne są jego starty we barwach Belgii.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Michael Roesch przez kilka lat był etatowym reprezentantem Niemiec, jej solidnym filarem szczególnie w sztafecie, w której zdobył wraz z kolegami z kadry trzy brązowe medale mistrzostw świata oraz, co szczególnie istotne, złoto na igrzyskach olimpijskich w Turynie. Urodzony w 1983 biathlonista stracił jednak w pewnym momencie swoje sportowe szczęście - w ostatnich trzech sezonach rzadko startował w pierwszej reprezentacji, z reguły zajmując wówczas odległe miejsca, gdyż zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi.

Obecnie kontuzje są już u Roescha przeszłością, jednak forma jest nadal zagadką, a w reprezentacji Niemiec nie brak silnych konkurentów. We wtorek biathlonista poinformował więc, że decyduje się na przyjęcie drugiego obywatelstwa. - Długo o tym nie mówiłem, ale na pewne decyzje potrzeba czasu. Po ostatnim sezonie wiele myślałem o mojej przyszłości. W pewnym momencie pojawiła się idea startowania w barwach innego państwa. Mam nadzieję, że fani zrozumieją moją decyzję. Jedyną motywacją są moje sportowe perspektywy. Bez wątpienia wracam do startów w Pucharze Świata i na mistrzostwach świata - napisał Roesch na swojej oficjalnej stronie internetowej dodając jednocześnie, że w najbliższy weekend wystąpi jeszcze na letnich mistrzostwach Niemiec w Altenbergu.

- Oczywiście żałujemy, że Michael podjął taką decyzję, ale akceptujemy i szanujemy wybór jego nowej drogi sportowej - powiedział trener Uwe Muessigang na wieść o kroku poczynionym przez Roescha.

Jak na razie sam zawodnik nie ogłosił jeszcze jaki kraj będzie reprezentował w nowym sezonie. Nieoficjalnie mówi się jednak, że wybór padnie na Belgię.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
michael-roesch.de/wintersport-news.it
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×