Dominacja Tory Berger w Oestersund, awans reprezentantek Polski

Tora Berger okazała się najlepsza w niedzielnym biegu na dochodzenie rozegranego w Oestersund w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Najlepsza z Polek, Krystyna Pałka, zajęła 11. miejsce.

Łukasz Witczyk

W wysokiej dyspozycji na początku sezonu jest Tora Berger. Norweżka po zwycięstwach w biegu indywidualnym i sprincie tym razem okazała się najlepsza w biegu na dochodzenie. Jej triumf ani przez chwilę nie był zagrożony. Berger przez cały wyścig przewodziła stawce, a jej rywalki zbliżały się do niej jedynie wtedy, kiedy reprezentantka Norwegii strącała kolejne czarne krążki na strzelnicy.

W zwycięstwie Berger nie przeszkodziło nawet jedno pudło, które zanotowała podczas czwartego strzelania. 150 metrów dodatkowego biegu spowodowało, że straciła ona nieco ponad 20 sekund swojej przewagi. W pogoń za Norweżką na ostatniej rundzie biegowej rzuciła się Daria Domraczewa, ale Białorusinka szybko spuściła z tonu i zadowoliła się drugą lokatą. Na najniższym stopniu podium stanęła Andrea Henkel, która popisała się stu procentową skutecznością na strzelnicy.

Na starcie niedzielnego biegu na dochodzenie stanęły cztery reprezentantki Polski. Wszystkie poprawiły swoje pozycje ze sprintu, a najwyżej sklasyfikowana została Krystyna Pałka, która wywalczyła 11. pozycję. Polka tylko raz pomyliła się na strzelnicy, a do zwyciężczyni straciła ponad 2 minuty. Na 16. lokacie bieg ukończyła Weronika Nowakowska-Ziemniak (3 pudła), a dwa oczka niżej sklasyfikowana została Magdalena Gwizdoń (4 niecelne strzały). Niewiele do zdobycia punktów Pucharu Świata zabrakło Paulina Bobak, która zajęła 43. pozycję.