Martin Fourcade znokautował rywali!

Zdecydowanym zwycięstwem Martina Fourcade'a zakończył się biathlonowy bieg indywidualny mężczyzn na 20 km. Francuz miał ponad 2 minuty przewagi nad drugim na mecie zawodnikiem.
Łukasz Witczyk

Martin Fourcade tym razem nie miał żadnych problemów na strzelnicy. Francuz, który przez swój błąd pozbawił swoją reprezentację zwycięstwa w niedzielnej sztafecie mieszanej był bezbłędny. Wszystkie dwadzieścia pocisków posłał do celu, a do tego biegł w fantastycznym tempie. Jego przewaga nad rywalami mogła być jeszcze większa, lecz na ostatniej rundzie biegowej pewny zwycięstwa Fourcade zdecydowanie zwolnił.

Drugie miejsce w biegu indywidualnym w Oestersund zajął Simon Eder. Austriak popełnił na strzelnicy jeden błąd i dzięki stosunkowo dobremu biegowi mógł cieszyć się z lokaty na podium. Eder do zwycięzcy stracił 2 minuty i 6 sekund. O czternaście sekund wolniejszy był jego rodak - Daniel Mesotitsch, który ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Oprócz Fourcade'a bezbłędnie strzelało jeszcze dwóch zawodników. Jednym z nich był Lukas Hofer, któremu dobra dyspozycja na strzelnicy dała 6. miejsce. Z kolei drugi z biathlonistów ze stu procentową skutecznością, Daniel Taschler, był dopiero 54.

W biegu indywidualnym udział wzięło dwóch reprezentantów Polski. Lepiej z nich spisał się Krzysztof Pływaczyk, który zajął 49. pozycję. Polak na strzelnicy pomylił się trzykrotnie. O jedną karną minutę więcej zarobił Łukasz Szczurek. Biegł on jednak zdecydowanie wolniej od swojego reprezentacyjnego kolegi i bieg zakończył na 82. lokacie.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.