Emil Hegle Svendsen zwyciężył w biegu indywidualnym w Ruhpolding

Emil Hegle Svendsen zwyciężył w biathlonowym biegu indywidualnym, który rozegrano w niemieckim Ruhpolding. Oprócz Norwega na podium stanęli Aleksiej Wołkow i Jewgienij Ustiugow.

Łukasz Witczyk

W najtrudniejszej biathlonowej konkurencji Emil Hegle Svendsen nie miał sobie równych. Norweg zanotował jedno pudło podczas pierwszego strzelania, lecz w kolejnych próbach był już bezbłędny i dzięki dobremu biegowi systematycznie piął się w górę w klasyfikacji. Svendsen dzięki zwycięstwu w Ruhpolding zapewnił sobie małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w tej specjalności.

Na drugim miejscu rywalizację zakończył Aleksiej Wołkow. Rosjanin w ostatnich tygodniach jest w znakomitej formie strzeleckiej i potwierdził to podczas biegu indywidualnego. Każdy z 20 pocisków Wołkow posłał do celu, co dało mu miejsce na podium. Do zwycięzcy reprezentant Rosji tracił niespełna 15 sekund. Na trzecim miejscu bieg zakończył Jewgienij Ustiugow, który podobnie jak Svendsen raz pomylił się na strzelnicy.

Sobotni bieg indywidualny był eliminacjami do niedzielnego biegu pościgowego. W nim różnica czasów będzie podzielona przez dwa. Svendsen wyruszy zatem o 7 sekund wcześniej niż Wołkow. W niedzielę na trasie w Ruhpolding nie zobaczymy reprezentantów Polski. Lepiej z nich spisał się Krzysztof Pływaczyk, który sklasyfikowany został na 72. pozycji. Z kolei Łukasz Szczurek zajął 78. lokatę. Lepiej na strzelnicy spisał się ten drugi, który zanotował trzy pudła. Pływaczyk pomylił się czterokrotnie.