Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MP w biathlonie: Paulina Bobak i Krzysztof Pływaczyk mistrzami w biegu masowym

W niedzielę w słowackim Osrblie rozegrano biegi masowe, które były drugą konkurencją tegorocznych mistrzostw Polski. Po złote medale krajowego czempionatu sięgnęli Paulina Bobak i Krzysztof Pływaczyk.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Mistrzostwa Polski rozgrywane są w słowackim ośrodku Osrblie z powodu braku śniegu w Dusznikach Zdroju. Warunki śniegowe na Słowacji również nie były najlepsze, a wszystko z powodu dodatnich temperatur i dużej liczby uczestników. W Osrblie rozgrywane są również mistrzostwa Słowacji w kilku kategoriach wiekowych.

W biegu masowym nie wystartowały czołowe reprezentantki Polski. W stawce uczestniczek zabrakło Magdalena Gwizdoń, Krystyny Pałki i Moniki Hojnisz, które w sobotę zdobyły medale w biegu sprinterskim. W Osrblie nie wystąpiła również Weronika Nowakowska-Ziemniak. Pod nieobecność najlepszych polskich biathlonistek po złoty medal mistrzostw Polski w biegu masowym sięgnęła Paulina Bobak. Oprócz niej na podium stanęły Karolina Pitoń i Anna Mąka.

W rywalizacji mężczyzn ponownie najlepszy był Krzysztof Pływaczyk. Reprezentant Polski dzień wcześniej zdobył złoty medal mistrzostw Polski w biegu sprinterskim. Jako drugi linię mety minął Łukasz Szczurek. Na najniższym stopniu podium stanął partner Krystyny Pałki - Grzegorz Guzik, który jednocześnie zdobył złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski. Wśród pań po to trofeum sięgnęła Anna Mąka.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Medaliści mistrzostw Polski w biegu masowym:

Kobiety:
1. Paulina Bobak (AZS AWF Katowice)
2. Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko)
3. Anna Mąka (BKS WP Kościelisko)

Mężczyźni:
1. Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko)
2. Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko)
3. Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)

fot. facebook.com/PZBiath fot. facebook.com/PZBiath

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
biathlon.com.pl
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×