WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Ole Einar Bjoerndalen nie kończy kariery!

[tag=7399]Ole Einar Bjoerndalen[/tag] na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook zapowiedział, że będzie startował jeszcze co najmniej dwa lata.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Wcześniej zapowiedział, że zakończy karierę po obecnym sezonie. - Pozostały jeszcze trzy zawody Pucharu Świata. Potem sezon się skończy i mam zamiar się zatrzymać - mówił w wywiadzie telewizyjnym udzielony jeszcze w trakcie igrzysk.

We wtorek rano na swoim profilu ogłosił jednak, że zmienił decyzję. - Miałem plan, aby po sezonie przejść na emeryturę i rozpocząć nowe życie. Ale w czasie sezonu pojawił się głód sukcesów, ale najpierw chciałem poczekać na igrzyska w Soczi. Po nich byłem pełen emocji i inspiracji. Rozmawiałem z moim zespołem oraz najbliższymi i doszedłem do wniosku, że pobiegam jeszcze dwa lata, do mistrzostw świata w Oslo w 2016 roku - zapowiedział.

- Teraz chcę się skupić na pozostałych trzech zawodach Pucharu Świata i szybko zacząć letnie przygotowania. Czuję się bardzo dobrze, że podjąłem taką decyzję i czekam na kolejne dwa lata w biathlonie. Uwielbiam być sportowcem i biathlonistą. To moje życie - zakończył Norweg.

40-letni Norweg jest rekordzistą pod względem liczby zwycięstw w zawodach Pucharu Świata w konkurencjach narciarskich. 93 razy triumfował w biathlonie, a do tego raz w biegach. Jest także najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii zimowych igrzysk olimpijskich - ma na koncie 13 medali: osiem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. W Soczi zdobył dwa krążki - złoto w sprincie oraz sztafecie mieszanej.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook

Komentarze (11):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Szymonn 0
  Legenda, która będzie wiecznie wspominana, ponieważ ciężko sobie wyobrazić żeby ktoś w najbliższym czasie zbliżył się do jego rekordów i wyników.
  Pottermaniack Przywilej wielkich mistrzów - sami wyznaczają datę zejścia ze sceny, niekoniecznie zgodnie z popularną piosenką. Odłożyć narty i karabin w Oslo - trudno o piękniejsze ukoronowanie kariery. ;) Niesamowity facet.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Pottermaniack 0
  Przywilej wielkich mistrzów - sami wyznaczają datę zejścia ze sceny, niekoniecznie zgodnie z popularną piosenką. Odłożyć narty i karabin w Oslo - trudno o piękniejsze ukoronowanie kariery. ;) Niesamowity facet.
  Szymonn Czyżby chciał wygrać 100 zawodów PŚ. Gdyby on tego dokonał, to by było coś. Ciesze się, że nadal będę mógł oglądać na trasach biathlonowych tego zawodnika. Niech startuje. Jak sprawia mu to przyjemność to dlaczego by nie. Oczywiście pojawią się głosy czy nie rozdrobni swojej kariery. Według mnie ,nie idzie zniszczyć tak wielkiej kariery słabszymi występami na koniec startów. Już przed tym sezonem wielu skazało go na wielką porażkę podczas IO, a on jak przystało na wielkiego mistrza udowodnił, że wiedział co robi. I wydaje mi się, że teraz też wie. A zakończenie kariery w Oslo podczas MŚ będzie ukoronowaniem wielkiej kariery. Powodzenia.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Szymonn 0
  Czyżby chciał wygrać 100 zawodów PŚ. Gdyby on tego dokonał, to by było coś. Ciesze się, że nadal będę mógł oglądać na trasach biathlonowych tego zawodnika. Niech startuje. Jak sprawia mu to przyjemność to dlaczego by nie. Oczywiście pojawią się głosy czy nie rozdrobni swojej kariery. Według mnie ,nie idzie zniszczyć tak wielkiej kariery słabszymi występami na koniec startów. Już przed tym sezonem wielu skazało go na wielką porażkę podczas IO, a on jak przystało na wielkiego mistrza udowodnił, że wiedział co robi. I wydaje mi się, że teraz też wie. A zakończenie kariery w Oslo podczas MŚ będzie ukoronowaniem wielkiej kariery. Powodzenia.
  [ 2 komentarze w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)