Bjoern Ferry najlepszy w sprincie w Pokljuce

Bjoern Ferry zwyciężył w zaliczanym do Pucharu Świata biathlonowym biegu sprinterskim, który rozegrano w słoweńskiej Pokljuce. Oprócz Szweda na podium stanęli Anton Szipulin i Arnd Peiffer.

Łukasz Witczyk

Po olimpijskiej przerwie do rywalizacji o punkty Pucharu Świata wrócili biathloniści. W czwartek w Pokljuce rozegrano sprint, który dostarczył kibicom wielu emocji. Po raz szósty w karierze, a pierwszy raz w tym sezonie, zwyciężył Bjoern Ferry, który po obecnym sezonie zakończy sportową karierę. Szwed triumf zapewnił sobie dzięki bardzo dobremu biegowi. Na ostatniej rundzie biegowej odrobił blisko 15 sekund straty do Dmitrija Małyszki.

Rosjanin na mecie uzyskał dopiero czwarty czas, a do Ferry'ego stracił niespełna trzy sekundy. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Anton Szipulin, a trzeci był Arnd Peiffer. Obaj Rosjanie byli bezbłędni na strzelnicy. Z kolei Szwed i Niemiec pomylili się po razie. Na szóstej pozycji sprint w Pokljuce zakończył Ole Einar Bjoerndalen, a siódmy był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Martin Fourcade.

Zdecydowanie poniżej oczekiwań spisał się Emil Hegle Svendsen. Norweg na strzelnicy pomylił się trzykrotnie, a sprint zakończył na 33. miejscu. Do zwycięzcy Svendsen stracił 2 minuty i 11 sekund. Niewiele lepiej spisali się Johannes Boe i Tarjei Boe. Młodszy z braci pomylił się dwukrotnie na strzelnicy i zajął dopiero 30. miejsce. Zaledwie o 0,3 sek. lepszy od Johannesa był Tarjei, który zaliczył jedno pudło na strzelnicy.

W Pokljuce nie startowali polscy biathloniści, którzy ze względu na słabe rezultaty zostali wycofani z ostatnich zawodów biathlonowego Pucharu Świata.