Puchar IBU: Triumf Iriny Trusowej w Dusznikach-Zdroju, słaby występ Polek

Zwycięstwem Iriny Trusowej zakończył się bieg sprinterski, który rozegrany został w ramach Pucharu IBU w Dusznikach-Zdroju. Najlepszą z Polek była Patrycja Hojnisz.

Łukasz Witczyk
Pierwotnie w pierwszym dniu Pucharu IBU w Dusznikach-Zdroju miały zostać rozegrane biegi indywidualne, ale ze względu na warunki atmosferyczne organizatorzy zdecydowali się na zmiany i najdłuższy bieg zastąpiony został sprintem. Ten zdominowały reprezentantki Rosji, które zajęły wszystkie miejsca na podium.
Najmniejszych szans rywalkom nie dała Irina Trusowa, która jako jedna z czterech uczestniczek biegu nie popełniła na strzelnicy żadnego błędu. W połączeniu z dobrą dyspozycją biegową dało to Rosjance pewne zwycięstwo. Wszystkie dziesięć nabojów do celu posłały również Julija Zhuravok z Ukrainy (11. miejsce), Niemka Anna Weidel (12. lokata) oraz Koreanka Kyungnam Kim, która zajęła dopiero 44. pozycję.

Oprócz Trusowej na podium stanęły Anna Nikulina oraz Jekaterina Jurłowa. Obie zawodniczki popełniły po jednym błędzie, a ich strata do zwyciężczyni wyniosła odpowiednio 46 i 54 sekundy. W czołowej dziesiątce bieg zakończyły znane z występów w Pucharze Świata Anais Chevalier oraz Miriam Goessner. Niemka na strzelnicy myliła się czterokrotnie, ale dzięki dobremu biegowi rywalizację zakończyła na 9. miejscu.

Słabo w pierwszym biegu Pucharu IBU w Dusznikach-Zdroju spisały się reprezentantki Polski. 37. miejsce zajęła Patrycja Hojnisz (4 karne rundy), 47. była Anna Mąka (trzy błędy na strzelnicy), a Karolina Batożyńska sklasyfikowana została na 69. lokacie. W sobotnim sprincie wystąpić mają Polki, które na co dzień startują w zawodach Pucharu Świata z Weroniką Nowakowską-Ziemniak na czele.