Daria Domraczewa wygrała sprint w Anterselvie, Weronika Nowakowska-Ziemniak w czołówce

Zwycięstwem Darii Domraczewej zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w Anterselvie. Kolejny dobry występ zanotowała Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Łukasz Witczyk
Daria Domraczewa była poza zasięgiem rywalek. Kluczem do zwycięstwa Białorusinki było bezbłędne strzelanie i szybki bieg. Na mecie Dormaczewa miała 27 sekund przewagi nad Kaisą Makarainen. Finka biegła niemal w tym samym tempie, co jej najgroźniejsza rywalka, ale popełniła jeden błąd na strzelnicy, który kosztował ją zwycięstwo. Na trzecim miejscu bieg ukończyła Laura Dahlmeier.
Z dobrej strony w Anterselvie pokazała się Weronika Nowakowska-Ziemniak. Reprezentantka Polski zajęła wysokie, dziewiąte miejsce. Pochodząca z Dusznik-Zdroju zawodniczka szybko strzelała, ale popełniła jeden błąd i musiała przebiec dodatkowe 150 metrów. Kto wie, czy gdyby ostatni pocisk znalazł drogę do celu, to Polka nie stanęłaby po raz pierwszy w karierze na podium zawodów Pucharu Świata.

Zawiodły pozostałe polskie biathlonistki. Punkty Pucharu Świata zdobyła Monika Hojnisz, która była 33., a w sobotnim biegu pościgowym wystapi również Magdalena Gwizdoń (45. miejsce). Na 65. lokacie bieg ukończyła Karolina Pitoń, a Krystyna Guzik sklasyfikowana została dopiero na 75. pozycji.