Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dorothea Wierer wygrała bieg indywidualny w Ostersund, Krystyna Guzik najlepsza z Polek

W rozegranym w szwedzkim Ostersund biathlonowym biegu indywidualnym na 15 kilometrów zwycięstwo odniosła Dorothea Wierer. Najlepiej z Polek spisała się Krystyna Guzik, która była jedenasta.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Jure Makovec / AFP / Jure Makovec / AFP

Oprócz Włoszki na podium stanęły Francuzka Marie Dorin Habert i reprezentantka Ukrainy, Olena Pidruszna.

Bieg indywidualny to najdłuższa biathlonowa konkurencja. Zawodniczki do pokonania miały aż 15 kilometrów. Przypomnijmy, że za każdy niecelny strzał do czasu doliczana była karna minuta. Właśnie w tym biegu niezwykle istotne jest strzelanie i to było kluczem do zwycięstwa 25-letniej Włoszki. Dorothea Wierer była jedną z nielicznych zawodniczek, która była bezbłędna na strzelnicy.

Po ostatnim strzelaniu Włoszka miała 46 sekund przewagi. O ile jej atutem jest wysoka skuteczność w tym elemencie, o tyle w biegu Wierer jeszcze dużo traci do najlepszych zawodniczek. Udało się jej jednak obronić przewagę, a na mecie miała czas o 14 sekund lepszy niż Marie Dorin Habert, która w dodatku popełniła dwa błędy na strzelnicy.

Dobry występ zanotowała wracająca do biathlonu Olena Pidruszna. Jeszcze w 2014 roku Ukrainka była wiceministrem sportu, ale po sezonie przerwy udowodniła, że jest w wysokiej dyspozycji i ponownie można zaliczać ją do światowej czołówki. Ukrainka również była bezbłędna na strzelnicy, a urodzona w Legnicy zawodniczka na metę dobiegła z trzecim czasem. Do zwyciężczyni straciła 38 sekund.

Miejsca w czołówce zajęły również Tiril Eckhoff i Gabriela Soukalova. Czeszka była blisko zwycięstwa, ale przy ostatnim strzale minimalnie chybiła. Słaby występ zaliczyła za to Kaisa Makarainen, która zanotowała pięć karnych minut i zajęła 24. miejsce.

Najlepiej z Polek spisała się Krystyna Guzik. Polka popełniła dwa błędy na strzelnicy, dobrze zaprezentowała się na trasie biegowej. Guzik sklasyfikowana została na 11. pozycji. Dwukrotnie pomyliła się również Monika Hojnisz, która zajęła 21. lokatę. Szansę na miejsce w pierwszej dziesiątce podczas ostatniego strzelania zaprzepaściła Magdalena Gwizdoń. Najstarsza z Biało-Czerwonych była 20.

O występie w biegu indywidualnym w Ostersund szybko będzie chciała zapomnieć Weronika Nowakowska. Polka zanotowała aż osiem karnych minut i sklasyfikowana została na 82. pozycji. Z kolei Kinga Mitoraj zajęła 81. lokatę, a na strzelnicy pomyliła się pięciokrotnie

Wyniki:

M Zawodniczka Kraj Czas Pudła
1 Dorothea Wierer Włochy 42:17,0 0
2 Marie Dorin Habert Francja +14,1 2
3 Olena Pidruszna Ukraina +37,8 0
4 Tiril Eckhoff Norwegia +43,3 2
5 Gabriela Soukalova Czechy +48,7 1
6 Nadieżda Skardino Białoruś +1:04,4 0
7 Veronika Vitkova Czechy +1:24,2 2
8 Lisa Theresa Hauser Austria +1:42,6 1
9 Anais Bescond Francja +2:15,6 2
10 Franziska Hildebrand Niemcy +2:19,8 2
11 Krystyna Guzik Polska +2:21,3 2
20 Magdalena Gwizdoń Polska +3:33,6 3
21 Monika Hojnisz Polska +3:34,9 2
81 Kinga Mitoraj Polska +8:28,0 5
82 Weronika Nowakowska Polska +8:32,5 8

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×