KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zwycięstwo Ukrainek w biegu sztafetowym w Ruhpolding, ósme miejsce Polek

Zwycięstwem reprezentacji Ukrainy zakończył się biathlonowy bieg sztafetowy kobiet, który rozegrano w Ruhpolding. Na podium stanęły również Niemki i Włoszki. Ósmą lokatę zajęły Polki.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Biathlonowy bieg sztafetowy kobiet dostarczył wielu emocji. Do ostatnich metrów trwała walka zarówno o zwycięstwo, jak i o trzecią pozycję. O triumf na ostatniej zmianie rywalizowały Olena Pidruszna oraz Laura Dahlmeier. Po sprinterskim finiszu lepsza była Ukrainka, która momentalnie utonęła w objęciach swoich koleżanek. Oprócz Pidrusznej w ukraińskiej sztafecie biegły Irina Varvynets, Julia Dzhima i Walj Semerenko.

Błąd na ostatnich metrach popełniła Dahlmeier, która była szybsza, ale nie mogła wyprzedzić rywalki. Niemka zdecydowała się finiszować przy samej bandzie, gdzie brakło dla niej miejsca. Publiczność rezultat skwitowała głośnym buczeniem i miała zastrzeżenia do Ukrainki, która nie popełniła żadnego faulu i nie blokowała rywalki. W niemieckiej sztafecie znalazły się rónież Horchler, Goessner i Hammerschmidt.

O trzecią lokatę walczyły Włoszki i Rosjanki. Górą były zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego, a Dorothea Wierer znalazła sposób, by uporać się z Olgą Podczufarową. Włoszki były jedynymi zawodniczkami z czołówki, które nie musiały przebiec żadnej karnej rundy.

Fatalnie bieg sztafetowy rozpoczęły Polki. Już podczas pierwszego strzelania Magdalena Gwizdoń zaliczyła karną rundę i strzelnicę opuściła na 21. pozycji. Następnie Biało-Czerwone odrabiały stracony dystans, a biegnąca na ostatniej zmianie Krystyna Guzik finiszowała na ósmej pozycji. W składzie polskiej sztafety biegły również Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska.

Wyniki:

M Kraj Skład Czas Pudła
1 Ukraina Varvynets, Dzhima, Semerenko, Pidruszna 1:16:14,2 1+4
2 Niemcy Horchler, Goessner, Hammerschmidt, Dahlmeier +1,2 2+11
3 Włochy Vitozzi, Oberhofer, Runggaldier, Wierer +43,8 0+10
4 Rosja Szumiłowa, Virolaynen, Jurłowa, Podczufarowa +44,9 2+7
5 Norwegia Olsbu, Birkeland, Solemdal, Eckhoff +1:11,5 1+13
6 Czechy Puskarcikova, Landova, Charvatova, Vitkova +1:47,7 3+11
7 Francja Braisaz, Chevalier, Bescond, Aymonier +1:50,8 2+13
8 Polska Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska, Guzik +1:53,0 1+14

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10)
 • yes Zgłoś komentarz
  "...miała zastrzeżenia do Ukrainki..." - Ukrainka może finiszowała jak należy, jednak nie po prostej. Polki muszą poprawić strzelanie.
  • nowa Zgłoś komentarz
   Finisz fatalnie rozegrany prze Niemkę. Dużo się działo w biegu a Ukrainki w całym biegu bardzo dobrze ( no z wyjątkiem Semerenko)
   • cyfergaleria Zgłoś komentarz
    Autor tekstu chyba pisał tak na sucho z wyników???Skoro dla niego faulu nie było.
    • antek Zgłoś komentarz
     Patrzę i nie wierzę, nasza najlepsza obecnie zawodniczka Krysia Pałka/Guzik nie jest w stanie na 2km nadrobić 7s do nie mieszczącej się w normalnych okolicznościach do składu Francuzek
     Czytaj całość
     Aymonier... Po Hochfilzen i przy tak licznych osłabieniach czołówki naprawdę liczyłem na podium :(
     • cyfergaleria Zgłoś komentarz
      Kto ustala skład i zmiany????Jak można zawodniczkę ze zrytym łbem dawać na 1 zmianę???Szkoda Baiłorusinek-Pisarievej odcięło prąd.Pidrushna zachowanie karygodne w stosunku do Dalhmeier
      Czytaj całość
      przed metą...Gwizdoń dziękujemy.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×