Duży kryzys Weroniki Nowakowskiej. "Niestety nie znam odpowiedzi"

W czwartkowym biegu sprinterskim Weronika Nowakowska zajęła 63. miejsce i po raz kolejny nie zdobyła punktów w biathlonowym Pucharze Świata. To najgorszy sezon w dotychczasowej karierze reprezentantki Polski.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / PAP/EPA

Weronika Nowakowska po ubiegłorocznych sukcesach miała być liderką reprezentacji Polski. 29-letnia biathlonistka podczas mistrzostw świata w Kontiolahti zdobyła dwa medale, do obecnego sezonu przystępowała z wielkimi nadziejami. Jednak już w pierwszych zawodach Polka spisała się zdecydowanie poniżej oczekiwań. W biegu indywidualnym zajęła dopiero 82. miejsce.

W kolejnych biegach w Szwecji Nowakowska sklasyfikowana została na 21. lokacie, co było dobrą pozycją wyjściową do biegu pościgowego. W nim jednak Polka zajęła dopiero 47. miejsce. Kolejne punkty Pucharu Świata 29-latka zdobyła 12 grudnia zeszłego roku w Hochfilen, dobiegła do mety na 26. pozycji. Od tego czasu reprezentantka Polski ani jednego biegu nie ukończyła w czołowej czterdziestce!

Problemem Nowakowskiej jest strzelanie. We wszystkich biegach obecnego sezonu Polka oddała 190 strzałów. Celnych było 144, co przełożyło się na skuteczność na poziomie 75,8 proc. Polka lepiej strzela w pozycji leżącej (79,8 proc.). Z kolei w "stójce" Nowakowska ma 71,9 proc. skuteczności. Różnice między strzelaniem w obu pozycjach były widoczne podczas czwartkowego sprintu. Zawodniczka z Dusznik-Zdroju zanotowała jedno pudło w pozycji leżącej i aż trzy pudła w "stójce".

Po biegu polska biathlonistka nie ukrywała rozczarowania kolejnym słabym występem. Przed sezonem nawet w najczarniejszych scenariuszach nikt nie przypuszczał, że dwukrotna medalistka mistrzostw świata będzie miała problemy, by wywalczyć awans do biegów pościgowych. Na swoim profilu na Facebooku Polka zamieściła emocjonalny wpis. "Co się dzieje? Co z tym strzelaniem? Gdzie jest forma? Kiedy w końcu będzie lepiej? Gdzie leży przyczyna? Co zrobić by się przełamać/poprawić? Te i wiele innych pytań nurtuje mnie tak samo jak Was, spędzają sen z powiek... niestety nie znam na nie odpowiedzi..." - przekazała Nowakowska.

Co się dzieje?Co z tym strzelaniem?Gdzie jest forma?Kiedy w końcu będzie lepiej?Gdzie leży przyczyna?Co zrobić by...