PŚ w biathlonie: triumf Kaisy Makarainen, Magdalena Gwizdoń w dziesiątce

W rozegranym w Ruhpolding biathlonowym biegu sprinterskim zwycięstwo odniosła Kaisa Makarainen. Oprócz reprezentantki Finlandii na podium stanęły Gabriela Koukalova i Laura Dahlmeier. Dobrze spisała się Magdalena Gwizdoń.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / EPA/HAKON MOSVOLD LARSEN
Doświadczona Magdalena Gwizdoń wyrasta na liderkę biathlonowej reprezentacji Polski. Najstarsza z zawodniczek rywalizujących w Pucharze Świata po raz drugi w tym sezonie zameldowała się w czołowej dziesiątce. Polka była bezbłędna na strzelnicy i sklasyfikowana została na dziesiątym miejscu. Do zwyciężczyni straciła blisko minutę i 27 sekund.

Zawody zakończyły się triumfem Kaisy Makarainen. Dla Finki było to dwudzieste zwycięstwo w Pucharze Świata i jednocześnie pierwsze w tym sezonie. Makarainen nie dała rywalkom najmniejszych szans. Popisała się stuprocentową skutecznością na strzelnicy, a do tego zaprezentowała świetną formę biegową. Druga na mecie Gabriela Koukalova straciła do niej aż 22 sekundy. Trzecia była Laura Dahlmeier. Przewaga Finki nad Niemką wyniosła 30 sekund.

Słabo spisały się pozostałe reprezentantki Polski. Jedynie Monika Hojnisz wywalczyła awans do niedzielnego biegu pościgowego. Zajęła ona odległe 57. miejsce, a na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie. 62. była Kinga Mitoraj, która była bezbłędna podczas strzelania, ale jej forma biegowa pozostawia wiele do życzenia. Na 67. miejscu bieg ukończyła Krystyna Guzik, a Kamila Żuk była 76. Obie zawodniczki zanotowały po trzy pudła na strzelnicy.