MŚ w biathlonie: sensacja! Złoty medal dla Benedikta Dolla

W rozegranym w Hochfilzen biegu sprinterskim mężczyzn biathlonowych mistrzostw świata sensacyjne zwycięstwo odniósł Benedikt Doll. Na podium stanęli również Johannes Boe i Martin Fourcade.

Łukasz Witczyk
Getty Images
Dla Benedikta Dolla było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Niemiec zdobył również swój pierwszy indywidualny medal mistrzostw świata. Kluczem do wygranej było bezbłędne strzelanie i dobra forma biegowa. Na mecie Doll miał czas zaledwie o 0,7 sek. lepszy niż Johannes Boe. Norweski biathlonista także nie popełnił żadnego błędu na strzelnicy.

Brązowym medalem zadowolić się musiał Martin Fourcade. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zarówno w pozycji leżącej, jak i w "stójce" zaliczył po jednym pudle. Musiał przebiec dodatkowe 300 metrów i na mecie miał stratę 23 sekund do zwycięzcy.

Czołowa sześćdziesiątka wywalczyła awans do niedzielnego biegu pościgowego. W gronie tym znalazł się Grzegorz Guzik, który sklasyfikowany został na 53. miejscu. Ma on 2 minuty straty do Dolla. 72. był Łukasz Szczurek, a Rafał Penar zajął 94. lokatę.