Punkty Weroniki Nowakowskiej w pierwszych zawodach po powrocie

Udany powrót na biathlonowe trasy zanotowała Weronika Nowakowska. 31-latka w biegu sprinterskim Pucharu IBU w Otepaa zajęła 28. miejsce. Zwyciężyła Rosjanka Anastasja Zagorujko.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / PAP/EPA
Dla Weroniki Nowakowskiej był to pierwszy start w oficjalnych zawodach od występu w biegu indywidualnym mistrzostw świata w Oslo, który rozegrano równo rok temu. Polka zrealizowała cel jakim było zdobycie w Otepaa punktów Pucharu IBU. 31-letnia dwukrotna medalistka MŚ sklasyfikowana została na 28. miejscu, a do zwyciężczyni straciła blisko minutę i 26 sekund. Polka zanotowała dwie karne rundy.

Bieg sprinterski na dystansie 7,5 km zakończył się triumfem Anastasji Zagorujko, która wygraną zawdzięcza szybkiemu biegowi. Rosjanka na strzelnicy popełniła jeden błąd, ale mimo to była lepsza niż strzelające ze stuprocentową skutecznością Julia Schwaiger i Anna Nikulina. Pierwszą z tych zawodniczek Zagorujko wyprzedziła o 5,8 sek., a Nikulina do rodaczki straciła 7 sekund.

Oprócz Nowakowskiej udział w sprincie w Otepaa wzięły dwie Polki. Anna Mąka sklasyfikowana została na 53. miejscu (1 karna runda), a Dominika Bielecka zajęła 78. lokatę (4 pudła). Bieg ukończyło 90 zawodniczek.

78 Dominika Bielecka Polska +3:57,1 4

Czy Weronika Nowakowska w przyszłym sezonie będzie regularnie punktować w Pucharze Świata?