Zmiany w biathlonowej reprezentacji Polski. Monika Hojnisz poza kadrą na Puchar Świata

Słabe występy Moniki Hojnisz w dotychczasowych biegach Pucharu Świata sprawiły, że straciła ona miejsce w składzie reprezentacji Polski. W kolejnych zawodach w Le Grand Bornand zastąpi ją Kamila Żuk.

Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Monika Hojnisz
Tak słabego początku sezonu Monika Hojnisz nie miała nigdy w swojej karierze. Po dwóch weekendach jej najlepszym wynikiem jest 44. miejsce w biegu sprinterskim w Oestersund. Jest jedyną z Polek, która nie zdobyła jeszcze punktów Pucharu Świata. Nawet w swoim debiutanckim sezonie Hojnisz zdobyła je już w trzecim starcie. W obecnej kampanii w pięciu biegach nie znalazła się ani razu w czterdziestce.

Hojnisz formę będzie starała się odzyskać podczas zawodów Pucharu IBU w austriackim Obertilliach. 26-latkę w kadrze na zawody w Le Grand Bornand zastąpi Kamila Żuk.

20-latka z dobrej strony pokazała się w ostatnich biegach w Pucharze IBU w Lenzerheide. W sprincie była ósma, a w biegu na dochodzenie zajęła 10. pozycję. Trener Tobias Torgersen docenił te występy i dał Żuk szansę na start wśród najlepszych zawodniczek świata.