PŚ w biathlonie: Domraczewa i Fourcade wygrali biegi masowe, odległe miejsce Nowakowskiej

Zwycięstwami Darii Domraczewej i Martina Fourcade'a zakończyły się niedzielne biegi masowe, które rozegrano w ramach Pucharu Świata w Anterselwie. 29. miejsce zajęła Weronika Nowakowska.

Łukasz Witczyk
Martin Fourcade (w tle) Getty Images / Na zdjęciu: Martin Fourcade (w tle)
Kluczem do wygranej Darii Domraczewej było dobre strzelanie. Białorusinka tylko raz spudłowała, a dodajmy, że w biegu masowym zawodniczki czterokrotnie goszczą na strzelnicy, co łącznie daje 20 prób. Na mecie Domraczewa miała blisko 12 sekund przewagi nad Anastasią Kuzmina, która zaliczyła trzy karne rundy. Z kolei trzecia była Kaisa Makarainen - 4 pudła na strzelnicy.

29. miejsce zajęła Weronika Nowakowska, która pomyliła się aż siedmiokrotnie i był to najgorszy wynik spośród wszystkich 30 uczestniczek biegu. Do Domraczewej jedyna Polka w stawce straciła 5 minut i 41 sekund.

Wśród mężczyzn najlepszy był Martin Fourcade. Francuz walkę o wygraną stoczył z Norwegami Tarjeiem Boe i Erlendem Bjoentegaardem. Na mecie był nieznacznie szybszy od swoich rywali. Szósty był Johannes Boe, który musiał przebiec pięć karnych rund i do Fourcade'a (dwa pudła na strzelnicy) stracił 29 sekund.