PŚ w biathlonie: triumf Francuzek, dobry występ Polek

Zwycięstwem reprezentacji Francji zakończył się biathlonowy bieg sztafetowy kobiet, który rozegrano w Oslo. Na podium stanęły również Niemki i Włoszki. Siódme miejsce zajęły Polki.

Łukasz Witczyk
Weronika Nowakowska Getty Images / Vianney Thibaut / Na zdjęciu: Weronika Nowakowska
Francuzki były bezkonkurencyjne. Dobrze strzelały i szybko biegły, dzięki czemu na mecie miały aż 14 sekund przewagi nad Niemkami, a trzecie Włoszki straciły do zwyciężczyń 33 sekundy. Jak na bieg sztafetowy to duże różnice. W walce o podium nie liczyły się Norweżki, które były czwarte, a do triumfatorek straciły minutę i 26 sekund.

Z dobrej strony pokazały się reprezentantki Polski. Nasza sztafeta sklasyfikowana została na 7. miejscu. Po pierwszej zmianie, na której biegła Monika Hojnisz Polki były piętnaste i przesunęły się w górę klasyfikacji. Debiutująca w sztafecie Kamila Żuk swoją zmianę ukończyła na 12. pozycji.

Weronika Nowakowska - dla której był to ostatni start w tej konkurencji - dobiegła na 9. miejscu. Z kolei Magdalena Gwizdoń wyprowadziła nasz zespół na 7. lokatę.