PŚ w biathlonie: Fourcade i Makarainen z Kryształowymi Kulami. Ostatni start Nowakowskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Laurent Salino / Na zdjęciu: Martin Fourcade
Getty Images / Laurent Salino / Na zdjęciu: Martin Fourcade
zdjęcie autora artykułu

Martin Fourcade i Kaisa Makarainen triumfowali w klasyfikacjach generalnych Pucharu Świata. W ostatnich zawodach sezonu najlepsi byli Maksim Cwetkow i Daria Domraczewa. W Tiumeni po raz ostatni wystartowała Weronika Nowakowska.

Nie był to udany występ Weroniki Nowakowskiej. Reprezentantka Polski już kilka tygodni temu zapowiedziała, że zawody Pucharu Świata w Tiumeni będą ostatnimi w jej karierze. W niedzielnym biegu masowym sklasyfikowana została na 29. miejscu i na strzelnicy popełniła trzy pudła. Nie wynik był najważniejszy, a możliwość pożegnania z kibicami. Zwłaszcza że w ostatnich dniach Nowakowska zmagała się z chorobą.

Zawody zakończyły się triumfem Darii Domraczewej. Białorusinka na mecie miała niemal dwie sekundy przewagi nad Słowaczką Pauliną Fialkovą, a trzecia była Anais Chevalier. Na szóstej pozycji bieg ukończyła Kaisa Makarainen, a jedenasta była Anastasia Kuzmina. Dzięki temu Finka sięgnęła po Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zawodniczkę reprezentującą Słowenię wyprzedziła tylko o 3 punkty.

Z kolei w rywalizacji mężczyzn w niedzielę najlepszy był Maksim Cwetkow, dla którego to największy sukces w karierze. Oprócz Rosjanina na podium stanęli Norwegowie Erlend Bjoentegaard i Johannes Boe. Dwóch pierwszych zawodników było bezbłędnych na strzelnicy i losy triumfu rozstrzygnęli między sobą na finiszu. Puchar Świata padł łupem Martina Fourcade'a.

Wyniki:

Bieg masowy mężczyzn: 1. Maksim Cwetkow (Rosja) 37:37,3 (0) 2. Erlend Bjoentegaard (Norwegia) +2,7 (0) 3. Johannes Boe (Norwegia) +16,6 (2)

Bieg masowy kobiet: 1. Daria Domraczewa (Białoruś) 35:27,4 (1) 2. Paulina Fialkova (Słowacja) +1,8 (1) 3. Anais Bescond (Francja) +6,6 (0) ... 29. Weronika Nowakowska (Polska) +2:26,4 (2)

ZOBACZ WIDEO Stefan Hula. "Nie miał za co żyć. Z żoną zaczęli szyć stroje"

Źródło artykułu: